28. 10. 2011 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Páteční extraliga: Billy Boys už jsou čtvrtí, Schneider slavil vítězný návrat

Pět extraligových zápasů se hrálo ve sváteční den 28. října. Mladá Boleslav porazila Future těsně 4:3 a poskočila už na 4. příčku tabulky. Očekávaný první start posil Curneyho a Dóži na Chodově dopadl nad očekávání. Do extraligy se navíc vrátil její historicky nejproduktivnější hráč Libor Schneider v dresu brněnských Buldoků. A Vítkovice připravily nováčkovi z Otrokovic 11gólovou nadílku.

Necelých 19 hodin po skončení televizního zápasu na Bohemians byli v akci opět florbalisté Mladé Boleslavi a opět se jim podařilo získat tři body díky těsnému vítězství, tentokrát 4:3. Duel s Future rozhodl v poslední minutě matador Jiří Bouška, který stejně jako při vítězné brance do sítě FbŠ těžil z nahrávky Petra Novotného. Billy Boys během dvou dnů postoupili tabulkou z 10. na 4. místo.

Chodov vletěl do zápasu s Libercem raketově, novic Jiří Curney trefil hned z první vyložené šance. Severočeši sice vyrovnali, ale na konci 1. třetiny už měli domácí 4gólový náskok. V dalších minutách ale pohoda z chodovských florbalek zmizela. Liberec stahoval a ve 2. třetině byl lepším týmem. Klid vrátil domácím až Radim Cepek, který nasměroval parádní křížný pas na Manuela Hartmanna. V premiéře v novém dresu se nakonec dočkal dvou gólů i Patrik Dóža. Posily však diváky na Jižní Město nepřivábily, vítězství Chodova v poměru 9:4 vidělo pouze 133 fanoušků.

V Brně se hrál důležitý duel tamních Buldoků s Bohemians. Domácí povolali dva veterány. Vedle zadáka Zdeňka Drápala se do dresu domácích vrátil do nejvyšší soutěže i velezkušený Libor Schneider. Lídr historických statistik vnesl klid do obranných řad domácího týmu a gólem, který byl už jeho 285. v extralize, se podílel na výrazném vítězství 11:4. Hosty zlomila neproměněná přesilovka, kdy byli při Kindlově střele do tyčky blízko snížení na 5:6. Vzápětí se ale trefil domácí pointmaker Martin Koutný a nasměroval svůj tým k zisku tří bodů. Bohemians v závěru rezignovali a prvního gólu v sezoně se dočkal i Ondřej Veselý.

Pardubice vzdorovaly Tatranu pouze v 1. třetině, pak se už naplno projevila vyzrálost mistrovského celku. Outsider přitom ve Střešovicích pomohl SOUPEŘI sám dvěma vlastními góly. V poslední třetině proběhla střešovická exhibice, které nezabránilo ani střídání gólmanů. Domácí polevili až poté, co nastříleli tucet gólů a tak Východočeši mohli zkorigovat skóre. Dařilo se Ondruškovi s Markem Vávrou, kteří společně s Fridrichem vytvořili netradiční první formaci Tatranu. Střešovice vyhrály 13:3.

Vítkovice předvedly v zápase s Otrokovicemi velkou show. Nováček poprvé naplno okusil kvalitu špičky extraligy a sokovi jen sekundoval. Ve vynikající formě byl navíc domácí gólman Roman Ciompa, který udržel čisté konto. Vítězství režíroval Petr Kološ, který byl u téměř poloviny gólů vítězů.

Páteční zápasy – 7. kolo:

BILLY BOY Mladá Boleslav – x3m team SSK Future 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
10. Matěcha (Uglanov), 29. Křenek (Pluhař), 36. Ekl (Novotný), 60. J. Bouška (Novotný) – 18. Strachota (Jastřembský), 23. Freund, 51. J. Krupička. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Bez vyloučení. Diváci: 140.

Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 11:4 (3:1, 3:3, 5:0)
Branky: 13. Drápal (Fabián), 13. Fabián, 20. Ondráček (Fabián), 28. J. Koutný (Jeski), 33. Schneider (M. Koutný), 37. Kadlec (M. Koutný), 45. M. Koutný (Kadlec), 54. M. Koutný (ts), 56. J. Koutný (Kadlec), 56. Ondráček, 60. Veselý (Ondráček) – 10. Šimek (Čihák), 21. Fait (Janů), 24. Čihák (Hněvkovský), 36. Šimek (Kindl). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 344.

Pedro Perez Chodov – FBC Liberec 9:4 (5:1, 1:3, 3:0)
Branky: 2. Curney (Flousek), 9. Jendrišák (Kotlas), 16. Šochman (Schubert), 17. Šochman (Podhráský), 20. Jendrišák (Curney), 23. Curney (Pražák), 48. Hartmann (Cepek), 56. Dóža (Cepek), 59. Dóža (Cepek) – 4. Král, 22. Veselý, 33. Salát (Král), 35. Nesměrák. Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 133.

Tatran Střešovice – Sokol Pardubice 13:3 (2:1, 4:0, 7:2)
Branky: 14. T. Vávra (Přívara), 20. Ondrušek (M. Vávra), 25. Podhráský (Liljenbäck), 30. Vichr (vl.), 37. Ondrejička (vl.), 40. Fridrich (Deutsch), 44. Fridrich (Ondrušek), 44. Richter (T. Vávra), 46. M. Vávra (Ondrušek), 48. Von der Pahlen (Vrtiška), 54. M. Vávra (Ondrušek), 55. Olšiak (Ullmann), 60. Ullmann (Podhráský) – 18. Lisa (Junek), 57. Burian (Teichman), 58. Bahník (Ďopan). Rozhodčí: Furmánek, Dolanský. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 116.

1. SC WOOW Vítkovice – Panthers Otrokovice 11:0 (3:0, 2:0, 6:0)
Branky: 6. Kološ (V. Hrubý), 12. Veltšmíd (L. Hrubý), 17. Polášek (Tokoš), 29. Matúš (Řezanina), 38. Suchánek (Kološ), 47. Matúš (Hájek), 47. Tokoš (Kološ), 54. Veltšmíd (Kološ), 58. Kološ (P. Suchánek), 59. Polášek (Tokoš), 60. L. Hrubý (Hubálek). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 232.