4. 12. 2011 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Salát je zpátky, Liberec vítězí. Souboj nováčků vyhrál Havířov

Petr Salát navzdory prognózám po zdravotních komplikacích opět oblékl dres Liberce a stal se opět hlavní hvězdou zápasu. Severočeši vyhráli nad Bohemians 6:5 v prodloužení a šikovný centr zaznamenal jeden gól a tři nahrávky. Otrokovičtí Panthers po dlouhé době padli. Dvě minuty před koncem zařídil vítězství Havířova 3:2 Tadeáš Zahumenský.

Vyrovnaný souboj týmů, které bojují o play off, měli dlouhou dobu pod kontrolou Liberečtí, kteří vedli 3:1. Hosté, kteří přijeli pod Ještěd bez nemocného trenéra Jakoubka, ale dokázali srovnat stav a dokonce šli deset minut před koncem do vedení. Liberec však zabral, vynutil si prodloužení a po 31 sekundách rozhodl o dvoubodovém zisku pro domácí Lukáš Nesměrák, kapitánovi nahrával právě Petr Salát.

Mirek Kožušník sice neskóroval, Torpedo ale v Otrokovicích uspělo

K Otrokovicím se po dlouhé době obrátilo štěstí zády. Zatímco v několika předchozích zápasech Panteři rozhodovali v posledních minutách, tentokrát závěr zápasu nezvládli. Domácí měli v poslední třetině stálý tlak, dokázali srovnat na 2:2, ale po gólu Tadeáše Zahumenského 98 sekund před koncem prohráli s Torpedem Havířov těsně 2:3. Havířov tak oplatil porážku v souboji nováčků svému rivalovi z úvodního duelu a vrátil se zpátky do osmičky. Naopak Bohemians spadli na deváté místo.

Tatran po dvou prohrách v řadě promíchal sestavu a v duelu proti Mladé Boleslavi to bylo oživení. Střešovičtí vyhráli první třetinu 3:0 a určili ráz zápasu. V brance nastoupil Martin Zich a zdravotně indisponovaný Kafka nebyl ani na střídačce. Utkání ale patřilo zejména věčným náhradníkům Janu Olšiakovi a Jiřímu Kolískovi, kteří dostali velký prostor a důvěru splatili. Billy Boys se sice v průběhu druhé třetiny pokusili o zvrat, ale nedokázali se dostat na víc než dvoubrankovou ztrátu. Hostům nepomohla ani závěrečná power play a třetího gólu se dočkali až 11 sekund před koncem.

Jiří Curney skoruje do sítě Brna

Na Jižním Městě si chtěl duel s Brnem užít hlavně Michal Kotlas, který nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům, nakonec ale gólové konto nerozšířil. Mohl být ale rád za zdárný průběh zápasu. Chodov sice brzy prohrával, ale Matěj Jendrišák čistým hattrickem rychle otočil stav. A protože svého kolegu chtěl dohnat i Jiří Curney, na začátku třetí třetiny byl na světě na Jižním Městě druhý hattrick večera. Chodov splnil osmigólovou normu posledních zápasů, vyhrál popáté v řadě a upevnil si třetí příčku. Diváky však opět nenalákal, zápas viděla nejslabší návštěva kola – pouhých 112 diváků.

Fortuna extraliga, 13. kolo – nedělní zápasy:

FBC Liberec – FBŠ Bohemians 6:5 (1:1, 2:2, 2:2 – 1:0)
Branky: 2. Derka (Böhm), 26. Král (Salát), 29. Salát (Nesměrák), 45. Reymar (Blažek), 58. Ježek (Salát), 61. Nesměrák (Salát) – 14. Šimek (Bagin), 31. Kuncman (Jedlička), 40. Jedlička (Kindl), 50. Janů (Bagin), 52. Růžek (Bagin). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 190.

TJ JM Pedro Perez Chodov – Bulldogs Brno 8:4 (4:1, 2:2, 2:1)
Branky: 5. Jendrišák (Sýkora), 10. Jendrišák (Hartmann), 13. Jendrišák (Kotlas), 14. Curney (Pražák), 35. Šochman (Cepek), 38. Curney (Jendrišák), 43. Curney (Sýkora), 49. Dóža (Cepek) – 2. Ondráček (Veselý), 21. Koutný J. (Ondráček), 36. Komínek (Kočí), 49. Kočí. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 112.

Tatran Střešovice – Billy Boy Mladá Boleslav 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Branky: 15. Olšiak (Von der Pahlen), 20. Olšiak (Von der Pahlen), 20. Vávra (Kolísko), 25. Ondrušek, 37. Kolísko (Vávra), 60. Richter (Kolísko) – 22. Gwuźdź (Novotný), 33. Novotný, 60. Fojta (Slaný). Rozhodčí: M. Sýkora, O. Sýkora. Vyloučení: 0:1. Bez využití: 2:0. Diváci: 140.

Panthers Otrokovice – Torpedo Havířov 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 10. Petřík (Nagy), 55. Vaněk (Koňařík) – 24. Juhaňák, 36. Kožušník (Bajgar), 59. Zahumenský (Kowal). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 315.