Sobotní utkání se neslo v historickém nádechu. Poprvé se živě vysílalo utkání Extraligy žen a to na serveru videosport.cz a možná i přítomnost kamer měla za příčinu nepřílíš pohledný začátek utkání. Obě družstva jakoby se v něm hledala. Ve druhé třetině se ovšem neporazitelný strojek Děkanky rozjel na plné obrátky a nepřipustil ohrožení svého dominantního postavení v hierachii Extraligy.
23. 3. 2009 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Děkanka se po jasném průběhu ujala vedení v sérii

Jenom na lavičce byla od začátku momentálně nejlepší hráčka Děkanky Klára Rozumová. Absence extradravého stylu hry Rozumové byla na hře Děkanky znát. Přestože i její spoluhráčky předváděly svou klasicky nadstandarní hru, nebylo střelce, který by našel recept na disciplinovanou obranu hostujícího Liberce. Nepodařilo se to ani v přesilové hře, kterou svým faulem na Lucii Košturiakovou nabídla Lenka Bartošová. Naopak obranné čtveřice Liberce, které se behěm oslabení prostřídaly, předváděly, že jsou na zápas výborně takticky připraveny. Správné heslo k trezoru, který střežila Alena Vokatá, nalezla až v 17. minutě střelkyně Martina Dostalíková, když její střela doletěla přes bránící Bartošovou až k zadní tyčce branky. O necelé dvě minuty později měla šanci na vyrovnání Elżbieta Piotrowská, zachycujíc nepřesnou rozehrávku domácích. Její střela ovšem přeletěla nejenom rameno Hany Váňové, ale také  svatyni. Těsně před závěrem první části se u míčku znovu objevila Piotrowská, tentokrát však nevolila prudkou střelu, nýbrž přihrávku na lépe postavenou Párysovou, jejíž následnou střelu zachytila pozorná Váňová.

I začátek druhého dějství se nesl ve znamení dobývání skvěle bránícího Liberce. Prolomení hlubokého odporu se podařilo až ve 27. minutě a znovu u toho byla Dostalíková, která své kapitánce Novotné míček naservírovala prakticky na stříbrném podnose. Pro zkušenou oporu Děkanky už nebyl problém dorazit míček do prázdnotou zející branky. Přesně za minutu a jednu vteřinu viděla ne zrovna přeplněná hala Na Děkance upřímnou radost z gólu, kterou po vstřelení gólu ze standartní situace předvedla Kateřina Moťková. Za dvě minuty se skóre znovu měnilo a znovu ve prospěch úřadujícího mistra. Magdaléna Šindelová těsně za polovinou hřiště vystřelila přímo do hokejky bránící Zdenky Penzové, pro kterou se míček nešťastně obloučkem odrazil až za záda nicnetušící Vokaté.

V 31. minutě si za opakované přestupky šla odpočinou Piotrowská a nebylo to naneštěstí pro Liberec na celé dvě minuty. Již za 55 vteřin se lišácky prosadila Denisa Billá. Jako už při jednom z letošních střetnutí proti Liberci předvedla perfektní zakončení zpoza brány. Hostující trenér Zdeněk Chyba přeťal šňůru gólů Děkanky vybrání time-outu, ovšem to bylo jediné co proti mistrovi on i jeho svěřenkyně svedli. Mašinérie Děkanky se rozjela a dál drtila bezmocné a v koncovce se trápící hráčky Prestige Managmentu Liberec. I přes velkou útočnou snahu zejména Piotrowské a Paulovičové se nedařilo prosadit. Hana Váňová si své čisté konto ohlídala až do konce utkání a ani na druhé straně už Vokatá nedovolila změnu skóre.

První semifinálové utkání  mezi obhájcem titulu CON INVEST Děkanka a PRESTIGE Management FBC Liberec tak skončilo 5:0. Děkanka se v sérii ujala vedení 1:0 na zápasy.

Výsledkový servis:

CON INVEST Děkanka Praha  versus PRESTIGE Management FBC Liberec 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

branky (asistence): 16:42 Martina Dostalíková (Magdalena Šindelová), 26:42 Ilona Novotná (Martina Dostalíková), 27:43 Kateřina Moťková (Kristýna Jílková), 29:04 Magdalena Šindelová (Denisa Billá), 31:39 Denisa Billá