7. 1. 2012 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice tři body vydřely, Future vzdorovalo 50 minut

Vítkovice se na 3 body v zápase s Future natrápily. Duel rozhodly až v závěrečných minutách, ale nakonec vyhrály 5:1 a potvrdily pozici lídra extraligy. Brno k vítězství v Pardubicích došlo snadněji, svému soupeři nastřílelo 13 gólů a odvedlo mu prohru z prvního vzájemného duelu v sezoně.

Vítkovice otevřely skóre už v 1. minutě, ale to, že to budou mít s Future jednoduché, bylo klamné zdání. Pražané totiž naladěni vítězstvím nad Libercem hráli sebevědomě a chytře. Domácí sice měli míček převážně na svých florbalkách, ale protiútoky Future byly mnohdy nebezpečné. Hosté navíc stíhali pokrývat postupné útoky Vítkovic.

Druhého gólu se dočkali diváci v hale na Dubině až ve druhé části a radovali se žlutočerní. Jastřembského křížný pas zužitkoval nekompromisně Kalaš. A pak už zase pokračovalo dobývání branky navrátilce Beneše. Pražané přitom mohli žehrat na několik nevyužitých slibných šancí. V jedné z největších selhal mladík Řehoř tváří v tvář Marcelu Suchánkovi.

V poslední třetině odolával Beneš tlaku 10 minut. Domácí tým pak ale dvěma slepenými góly Tokoše a Lukáše Hrubého definitivně zlomil odpor hostů. Konečnou podobu výsledku 5:1 pak dali Vítkovičtí ještě dvěma přesnými zásahy. Future ale nezklamalo, lídra tabulky solidně prověřilo.

Pardubičtí začali v domácím prostředí nebojácně a od začátku dali najevo, že se s Buldoky rádi pustí do přestřelky. Bábíček musel po 7 minutách lovit míček ze své branky hned dvakrát. Jenže podzimní prohra v domácím prostředí byla pro Brno dostatečnou motivací, a jelikož dostalo v úvodu zápasu i potřebné varování, v dalších minutách začalo otáčet vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Rozdíl mezi oběma týmy byl v defenzivě. Hosté zformovali obranu, dali 4 góly v řadě a získali tříbrankový náskok. Od té doby už Východočeši jen drobně korigovali skóre.

Snahu o zvrat zhatilo navíc na začátku v poslední třetiny i vyloučení domácích, a když se poté Pardubice pokusily otevřít hru, Buldoci opět nekompromisně trestali. Hattricky zkompletovali Luděk Ondráček a Ondřej Fabián a brněnské 4 góly v řadě zároveň znamenaly až osmibrankový rozdíl. Domácí tým nakonec ještě stačil korigovat, 3 body ale s jistotou domů odvezlo Brno.

Fortuna extraliga – 15. kolo, sobotní zápasy:
1. SC WOOW Vítkovice – x3m team SSK Future 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
1. L. Hrubý (Hájek), 50. Tokoš (Jelínek), 51. L. Hrubý (Hájek), 54. Jelínek (Matúš), 57. Tokoš (Heczko) – 25. Kalaš (Jastřembský). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 372.

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 6:13 (2:4, 3:5, 1:4)
2. Ďopan (Dlesk), 7. Bahník (Brychta), 27. Janeček (Formánek), 32. Burian (Šťastný), 39. Vichr (Burian), 58. Lisa (Šťastný) – 5. Mendrek, 9. Mendrek (Schneider), 11. Komínek (Kočí), 15. Schneider (Mendrek), 24. Fabián (Kočí), 29. Fabián (Ondráček), 31. Ondráček, 35. Jeski (Kadlec), 38. Ondráček, 50. Večeřa, 50. Ondráček (Veselý), 54. Fabián (Kočí), 55. Vávra (Zítko). Rozhodčí: K. Sojka a T Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 180.

V neděli jsou na programu duely Liberec – Havířov, Chodov – Ostrava a Otrokovice – Mladá Boleslav. Zápas Tatran – Bohemians se bude dohrávat 11. ledna.