13. 1. 2012 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Havířov nedal body zadarmo, Vítkovice ale v kotli uspěly

Téměř pětistovka diváků viděla páteční snažení Torpeda proti Vítkovicím. Hosté odvezli z Havířova vítězství 4:2 a vrátili se na čelo tabulky. Na zisk tří bodů se ale nadřeli, definitivu výsledku dal Martin Tokoš až 10 minut před koncem.

Městská sportovní hala v Havířově opět praskala ve švech. V jejích útrobách se tísnilo pět stovek diváků, což znamenalo druhou nejvyšší havířovskou návštěvu sezony. Sázka na páteční termín domácím organizátorům vyšla.

Torpedo podporované domácím publikem hrálo velmi soustředěně a favorizované Vítkovice dlouho na gólmana Laju nedokázaly najít recept. Pomohl jim až nešťastný zásah Pavla Bezděčíka, který si srazil míček do vlastní branky.

Když v úvodu 2. třetiny Lukáš Hrubý po dlouhém obléhání domácí branky navýšil vedení, zdálo se, že hosté konečně pevně uchopili taktovku zápasu. Zvlášť, když jim vzápětí nabídl Ondřej Kowal svým vyloučením přesilovku. Jenže Torpedo se ubránilo a Miroslav Kožušník ukázal svému soupeři, jak naložit s početní výhodou. Havířov ožil, otevřel hru, ale brzy za troufalost pykal. Dvoubrankové vedení vrátil hostům Patrik Suchánek.

Naději pro domácí celek vykřesal opět Miroslav Kožušník, Vítkovice ale stihly odpovědět a dokázaly odskočit na rozdíl 2 gólů. Torpedo mělo nakonec smůlu, že v závěru muselo hrát chvíli oslabené o Pavla Kožušníka, Vítkovice tak měly cestu za třemi body snadnější.

Fortuna extraliga, 16. kolo – páteční výsledek:
Torpedo Havířov – 1. SC WOOW Vítkovice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
33. M. Kožušník (P. Kožušník), 43. M. Kožušník (Kowal) – 17. vlastní Bezděčík, 23. L. Hrubý (V. Hrubý), 34. P. Suchánek (Veltšmíd), 50. Tokoš (Polášek). Rozhodčí: D. a M. Bartoškové. Vyloučení: 2:2, navíc Kowal (Havířov) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 483.