19. 1. 2012 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Tatran má z derby tři body, Future ztratilo Freunda

Čtvrteční pražské derby vyhrál favorizovaný Tatran 11:5. Snaha Future o nadějný výsledek skončila ve 2. třetině, kdy Střešovičtí nastříleli 5 gólů. Hlavní podíl na zisku tří bodů pro mistra měl první útok Ondrušek – Fridrich – Garčar, Future naopak už v 1. třetině přišli o zraněného kapitána Jana Freunda.

Future se snažili, na zkušený Tatran ale stačili jen v první polovině zápasu. To hráli v euforii, proměňovali šance, dali gól i z mizerné přesilovky a byli na hřišti řádně cítit. Dvoubrankové vedení jim ale do konce třetiny nevydrželo. Bleskovou kombinaci zakončil Milan Garčar a 20 sekund před koncem ztrestal Řehořovo vyloučení po spolupráci s Ondruškem opět ofenzivně naladěný Garčar. To už hráli žlutočerní bez kapitána Jana Freunda, který nadvakrát opouštěl hřiště v bolestech: zradilo ho koleno.

Jan Freund nedohrál zápas kvůli problémům s kolenem

Druhá třetina proběhla výhradně v režii Tatranu a nezměnil na tom nic ani parádní gól Marka Soukupa po přesilovkové souhře. Jinak ale řádil především Tom Ondrušek, a poté, co Future vyměnili gólmany, podařilo se rozvlnit síť po pohotové střele i Janu Natovovi.

Gól do sítě Future dal i Jan Natov

V poslední části, plné bezstarostného florbalu už gólman Martin Zich neinkasoval, do branky Martina Beneše naopak zkompletoval hattrick Milan Garčar. Tatran potvrdil roli favorita a opět ho dělí od vedoucího dua Chodov – Vítkovice 3 body. Future má na osmičku pro play off 4bodovou ztrátu.

Fortuna extraliga – dohrávka 16. kola:
SSK Future – Tatran Střešovice 5:11 (3:3, 2:5, 0:3)
7. Marek Soukup (Jastřembský), 10. Riebauer (Vaculík), 14. Vaculík (Marek Soukup), 29. Marek Soukup (Žďárský), 40. Strachota (Žďárský) – 5. Fridrich, 15. Garčar (Ondrušek), 20. Garčar (Ondrušek), 21. Hlavička (Ondrušek), 27. Ondrušek (Fridrich), 31. Fridrich (Von der Pahlen), 32. Natov (Olšiak), 35. Podhráský (Richter), 42. Ondrušek (Fridrich), 46. Olšiak (Natov). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:2. Diváci: 208.