7. 2. 2012 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Ostrava vyhrála počtvrté za sebou. Brno mělo prázdniny

Ostrava veze z Brna tříbodové vítězství 7:3 a čím dál víc se blíží k cíli, kterým je konečné čtvrté místo po základní části. Buldoci prospali druhou třetinu a nechali vyniknout Petra Skácela, ten si v televizním utkání připsal jeden gól a tři další asistence.

Do branky Ostravy se postavil Adam Hudec, který v posledním kole s Havířovem uhájil čisté konto. Jeho neprůstřelnost ale skončila už po dvou minutách, kdy nedorozumění v obraně hostů trestal Jiří Koutný. Buldoci ale namísto dalšího tlaku polevili a hosté postupně přebírali otěže zápasu. Pomohla jim přesilovka a následný gól Patrika Šimíčka po křížném pasu Vojtíška.

Brno ještě do přestávky stihlo vyrovnat. Trestné střílení sice gólman Chrást Fabiánovi chytil, exekutor nájezdu ale své zaváhání během chvíle napravil v přesilovce.

Druhá třetina proběhla jednoznačně v režii Ostravy a zejména Petra Skácela. Nejzkušenější hráč hostů z pozice centra poctivě bránil a zároveň vymýšlel jednu gólovou akci za druhou a FBC šlo zaslouženě do tříbrankového vedení. Buldoci navíc museli být rádi, že další šance, ve kterých se ocitl zejména Jakub Robenek, zůstaly nevyužité. Brno se po bezkrevném výkonu v prostřední části zápasu průběžnému stavu 2:5 vůbec nemohlo divit. Hráči jakoby na hřišti vůbec nebyli a užívali si prázdnin, které právě v jihomoravské metropoli probíhají.

Domácím svitla naděje v půli poslední třetiny, když se prosadil Petr Kadlec. Jenže vzápětí prováhali dvě přesilovky a i moment, kdy hráli 30 sekund 5 na 3.

Buldoci ještě zkusili hru bez brankáře, odhodlali se k ní už pět minut před koncem, Ostrava ale dobře bránila a důležité zákroky vytáhl i gólman Hudec.

Definitivu čtvrtého vítězství v řadě pro ostravské FBC dali do prázdné brány Jan Daniš a Miroslav Mayer. Brno je tak zřejmě nadobro mimo boj o čtvrtou příčku.

Fortuna extraliga, 19. kolo:

Bulldogs Brno – FBC Remedicum Ostrava 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)
2. J. Koutný (M. Koutný), 19. Fabián (Jeski), 48. Kadlec (M. Koutný) – 16. Machala (Skácel), 16. Vojtíšek (Šimíček), 22. Šimíček (Skácel), 24. Daniš (Skácel), 39. Skácel (Machala), 58. Daniš, 60. Mayer. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 459.