25. 2. 2012 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

HAVÍŘOV JE PO ČTYŘECH LETECH V PLAY OFF!

Havířov si po 4 letech zahraje play off. Torpedo dokázalo v sobotním veledůležitém duelu zlomit Bohemians poměrem 8:4. Klíčové góly na konci poslední třetiny zařídila dvojice Lukáš Jurčík – Jiří Juhaňák.

První gól vstřelilo Torpedo zásluhou Tomáše Bajgara, hosté ale ještě do první přestávky díky Tomáši Kindlovi a Michalu Jedličkovi skóre otočili. Ve 2. třetině se domácí hnaní třemi stovkami diváků vzchopili a třemi góly v řadě opět získali vedení.

Bohemians sice prohrávali o dvě branky, zásluhou první formace se ale dostali brzy zpátky do zápasu. Secvičenou standardku proměnil Jedlička a o pár sekund později vyrovnal Kindl. Pražané mohli jít záhy i do vedení, promarnili ale přesilovku, podobně ale předtím naložil s početní výhodou Havířov.

Rozhodlo se tak při hře 5 na 5. Velké chvíle si schoval na závěr poslední třetiny Jiří Juhaňák, který sice několikrát sám na Rebra nevyzrál, nakonec ale přichystal pro Lukáš Jurčíka dvě gólová zakončení. Slepené trefy do černého znamenaly stav 5:4 a 6:4 a po další gólové souhře bratří Kožušníků už začala havířovská aréna slavit. Třígólové vedení znamenalo definitivní zlomení nadějí „klokanů“.

Bohemians ještě svitla naděje v přesilovce. Vsadili vše na jednu kartu, hráli v šesti bez brankáře, ale nakonec jen inkasovali.

Torpedo si tak poprvé od roku 2008 zahraje play off. Bohemians potřetí v řadě prohráli a postup do osmičky už nemají ve svých rukách.

Torpedo Havířov – FbŠ Bohemians Praha 8:4 (1:2, 3:0, 4:2)
Branky:
10. Bajgar, 21. M. Kožušník, 33. M. Kožušník (P. Kožušník), 33. Vydra (M. Kožušník), 53. Jurčík (Juhaňák), 54. Jurčík (Juhaňák), 55. M. Kožušník (Starostka), 59. Bajgar – 13. Kindl, 20. Jedlička, 42. Jedlička (Kindl), 45. Kindl (Jedlička). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 326.