31. 3. 2012 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Pardubice v Liberci předvedly, jak se bojuje o záchranu

Pardubice vykročily do boje o záchranu lépe. I když nastoupily do duelu v Liberci jen 2 dny po nešťastném konci série s Bohemians a navzdory tomu, že prohrávaly 1:4, nakonec slavily vítězství 6:5 v prodloužení. Rozhodující gól dal v čase 61:14 Jakub Burian.

Dvě třetiny byla na celku z města perníku znát stopa prohry z pětizápasové série s Bohemians. Liberec si vypracoval nadějný 3brankový náskok, v poslední třetině ale přenechal otěže zápasu svému soupeři.

Po 5 minutách 3. třetiny vykřesala dvojice Zozulák – Burian naději a kapitán Brychta následně vyrovnal. I když se Liberec ještě jednou dostal do vedení, hosté opět srovnali krok a ještě v základní době nastřelili tyčku.

Prodloužení se hrálo pouhých 74 sekund, totální obrat dokonal Jakub Burian. Druhý zápas se hraje v neděli ve 14 hodin.

Play down – 2. kolo:

FBC Liberec – Sokol Pardubice 5:6 (1:0, 3:1, 1:4 – 0:1)
2. Blažek (Klucho), 23. Vážný (Jan Král), 29. Blažek, 37. Blažek (Klucho), 50. Jar. Král – 21. Vichr (Kunát), 42. Zozulák (Burian), 46. Burian (Zozulák), 49. Brychta (Lisa), 55. Kunát (Brychta), 62. Burian (Zozulák). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 90.