Ve Švýcarsku už odehráli poslední kolo základní části. Po osmnácti kolech se stal nejúspěšnějším týmem mistrovský Wiler. Padaly i góly z hokejek českých florbalistů, mezi střelce ze zapsali Skalík, Ostřanský a Trnavský.
21. 1. 2008 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Wiler jde do nadstavby z čela tabulky

Výbrorný zápas sehrál Martin Ostřanský, který v dresu Malans vstřelil dvě branky. Nakonec ale Aligátorům netačilo ani tříbrankové vedení. Köniz vyrovnali v polsedních minutách na 6:6 a hlavní roli opět hrála dvojička Blomberg – Calebsson.

Dva góly si připsal také Vojtěch Skalík. Ani jeho příspěvek však na body nestačil. Chur prohrál s Rychenbergem v prodloužení. Po pětačtyřiceti vteřinách nastevení rozhodl zápas Simo Eichmann.

Vítězem základní části se stali hráči Wileru. Své postavení potvrdili v zápase s GC Zürich, které vyhráli 3:2.

Nyní se startovní pole švýcarské Swiss Mobiliar League rozdělí na dvě části. Prvních šest týmů se utká o pozice do play-off, kam postoupí nejlepší čtyři týmy. Poslední čtyřku čeká boj o udržení.

18. kolo
CHUR – RYCHENBERG 5:6 (p) (Skalík 2, Binggeli 2, Oilinki – Helbling 2, Eichmann 2, Rüegsegger, Hanselmann)

WILER – GC ZÜRICH 3:2 (Thorsell, Zimmermann, Bichsel – Sigrist 2)

USTER – BASEL 11:2 (Hänggi 2, Sigg, Berweger, Hürlimann, Ermling, Schmid, Gahlert, Krienbühl, Böhli, vlastní – Nilsson, Mörker)

MALANS – KÖNIZ 6:6 (Ostřanský 2, Brunner, Capatt, Anderson, Lüthi – Blomberg 2, Dunkel, Antener, Wanner, Bill)

LANGNAU – GRÜNENMATT 8:3 (Burkhalter 2, Stucki 2, Kronholm 2, Aeschbacher, Palomäki, Pergelius – Kohler, Klötzli, Meyer, Trnavský, Renggli)