5. 3. 2011 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Jakůbek dovedl GC k vítězství v poháru. Raduje se i Christianová

Kapitán GC Curych Aleš Jakůbek zvedl po sobotním finále Švýcarského poháru trofej pro vítěze. Jeho tým vyhrál nad Wilerem 6:3. V ženském finále vyhrál Red Ants Rychenberg s gólmankou Janou Christianovou nad UHC Zugerland jistě 13:1.

Kobylky možná nebyly favoritem, ale výborně zvládly rozhodující fázi zápasu. Na první gól čekalo 3281 diváků až do konce druhé třetiny a po vlastní brance Wileru se radoval tým GC. Mistrovský Wiler sice záhy otočil stav, Curych však dokázal nastřílet za posledních deset minut pět branek a triumfoval.

Ženské finále ovládlo duo Sandra Dirksen a Silvana Nötzli z Red Ants. Obě hráčky nastřílely Zugerlandu 4 góly a zasloužily se největší měrou o vítězství svého týmu. Slavit mohla i česká gólmanka Jana Christianová a také bývalá hráčka Liberce a polská reprezentantka Elżbieta Piotrowska.

ŠVýcarský pohár 2011:

Finále mužů: GC Curych – Wiler Ersigen 6:3 (0:0, 1:1, 5:2)
Branky: 53. a 58. L. Parli, 36. vlastní, 49. Hostetter, 51. Thomsson, 60. Meier – 39. Thorsell, 43. C. Hofbauer. Diváci: 3281.

Finále žen: R.A. Rychenberg Winterthur – UHC Zugerland 13:1 (6:1, 5:0, 2:0)
Branky: 9., 17., 37. a 50. Dirksen, 10., 32., 34. a 39. Nötzli, 2. Stettler, 5. Kunz, 17. Scheidegger, 33. Frick, 46. Meienhofer – 10. Bachmann. Diváci: 1375.