Stejně jako v roce 2002, kdy se ve finále střetly týmy Pegres Havířov a Tatran Střešovice, si Torpedo dovezlo z Prahy nadějný stav série 1:1, shodou okolností také po prodloužení. Doma neuhrál tehdejší Pegres ani jeden zápas, a tak se z titulu radoval Tatran. A historie se skoro opakuje...
20. 3. 2006 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Sympatické výkony na zkušenosti nestačily

Stejně to vypadalo i letos až na rozdíl toho, že se Tatran radoval z postupu do semifinále. Poté, co dal Tatran uprostřed první třetiny tři po sobě jdoucí branky, rozhodl o postupujícím, Havířov sice snížil ale na obrat to nestačilo, zkušený Tatran si výsledek pohlídal.

Borci ze Střešovic pak byli i skvěle připraveni na lídra domácích. A tak byl největším nebezpečím pro Tatran tentokrát Richard Michalík. Se třemi zásahy však zůstal osamocený.
Pavel Kožušník byl pod přísným dohledem a dostal se za dva domácí zápasy pouze k jedinému gólovému zakončení. To když patnáct minut před koncem čtvrtého zápasu s bravurou ze vzduchu trefil Jendrišákův pas. Stav 2:4 v tu chvíli znamenal naději. Definitivní k.o. však zaznamenal křižnou střelou od mantinelu Milan Garčar.

Havířov se musel smířit s vyřazením i přes velice sympatický výkon. Roman Kantor pak našemu serveru řekl.
„Neřekl bych, že nám chyběly herní zkušenosti, spíš ty z vypjatých momentů play-off. Ale rozhodně jsme nezklamali, nepostoupil lepší tým. Postoupil šťastnější a zkušenější.“

Jeden z nejzkušenějších hráčů Torpeda Jan Jedlička pak musel spoluhráčova slova potvrdit.
„Přeci jen má Tatran odehráno daleko více takovýhle težkých zápasů. Ale nejenom zkušenosti chyběly. Chybělo i trochu více štěští.“

Pro Havířov tak sezóna končí, ale po špatném začátku kdy se hrálo i o sestup, se po vyřazovacích soubojích hráči nemusí za nic stydět. Je velmi pravděpodobné, že příští rok bude Torpedo ještě lepší.