12. 4. 2012 Superliga (39) KOMENTÁŘŮ

VÍTKOVICE BUDOU HRÁT O TITUL. Chodov vyrovnat nestihl

 Je rozhodnuto! Vůbec první florbalové Superfinále ve Fortuna extralize si zahrají dva nejúspěšnější týmy historie. Vítkovice dokázaly v 6. semifinále definitivně dobýt chodovskou tvrz a ze hřiště týmu Pedro Pérez vezou vítězství 9:6, znamenající postup a vstupenku do boje o titul. Příští sobotu je čeká v O2 areně střešovický Tatran.

Hráči Chodova, vědomi si toho, že už není jiné cesty zpět než uspět, začali drtivým tlakem. V úvodní pětiminutovce létaly kolem Součkovy branky projektily jeden za druhým, vítkovický gólman ale odolal. Tlak domácích poté zničehonic otupil Lukáš Hájek, který snad z vůbec první šance Vítkovic uklidil míček za Binderova záda.

A i když Dóža s Klápou rychle vyrovnali, Tokošova teč do Poláškovy polostřely znamenala opět vedení Vítkovic. Další kritická chvilka pro domácí tým přišla v oslabení, kdy si Flousek nešťastně ve vlastním oslabení srazil do sítě křížný pas.

Patrik Dóža a Michal Klápa se radují z prvního chodovského gólu

Chodov zamíchal sestavou a dřel i ve 2. třetině, jeho snaha však s přibývajícími minutami byla křečovitá. A tak zatímco domácí dobývali Součkovu branku na sílu, celek Vítkovic s přibývajícím časem čím dál víc hrozil v rychlých kontrech.

Rozhodující okamžiky přišly ve druhé polovině prostřední třetiny. Režii vzala do rukou dvojice Lukáš Hájek – Zdeněk Žák, která po dvou perfektních souhrách navýšila vítkovické vedení na 5:1. Další dva zářezy do chodovské klece v poslední minutě druhé části jen dokreslily bezradnost domácích.

Zdeněk Žák a Petr Kološ přihlíží teči Martina Flouska, která skončila za Binderem - stav 1:3

Vítkovice v poslední třetině vedly už 8:1 a Chodov začal hrát vabank. Stíhací jízda začala připomínat loňský obrat Tatranu ve finále. Cepkovi a spol. se ale podařilo dát i díky powerplay jen 5 gólů a snížit na 6:8. Do prázdné branky pak pečetil postup hostů Tokoš.

Vítkovicím opět perfektně vyšla taktika celoplošné osobní obrany, se kterou měla problém především Jendrišákova formace. Vítěz kanadského bodování základní části se k zakončením dostal pouze v přesilovkách při trestných úderech. Daleko víc byli vidět Mikeš s Dóžou, kteří však mnohdy hledali komplikovanější zakončení.

Lukáš Hrubý a Michal Kotlas po vzájemné srážce

Smutně skončil duel pro Lukáše Hrubého a Michala Kotlase, kteří vzájemnou nezaviněnou srážku odnesli tržnými ranami na hlavě a transportem do nemocnice.

Vítězný tým se mohl spolehnout na gólmana Lukáše Součka, perfektní hru dozadu a nápaditost kombinací Hájka s Žákem. Vítkovice v 6 semifinálových duelech přestřílely Chodov na góly 37:22 a celkově vyhrály 4:2 na zápasy.

TJ JM Pedro Pérez Chodov – 1. SC WOOW Vítkovice 6:9 (1:3, 0:4, 5:2)
Branky:
13. Klápa (Dóža), 53. Dóža (Štegl), 54. D. Podhráský (Cepek), 55. Štegl (Cepek), 56. Cepek (Bouša), 59. Jendrišák (Cepek) – 5. Hájek (Veltšmíd), 14. Tokoš (Polášek), 20. vlastní Flousek, 34. Hájek (Žák), 37. Žák (Hájek), 40. Veltšmíd (Heczko), 40. L. Hrubý (Heczko), 52. Tokoš (V. Hrubý), 60. Tokoš (Matúš). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 2:1, navíc Vrána (Chodov) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 527. Konečný stav série: 2:4.

Foto: Ladislav Adámek


Autor: adminKOMENTÁŘE

 • fyzička napsal:

  znovu se ukázalo, že jendrišák musí na sobě hodně pracovat – není to komplexní hráč, zatím je to jen hráč s vynikající střelou, pokud se mu postaví kvalitní soupeř,nedokáže se prosadit, jsem na něj zvědav ve švýcarech . jinak klobouk dolů za to, že to chodov za stavu 8:1 nezabalil…

  • dino napsal:

   🙂 ale chtel bys byt na tom aspon z poloviny tak, jak on, ze jo? 🙂

   • bedlák napsal:

    nechápu tvuj příspěvek, asi jenom závist, radši se vrať ke kuličkám…

    • dino napsal:

     predpokladam, ze ses preklikl a chtel si odpovedet na jeho prispevek, ne na muj…

    • fyzička napsal:

     co je na tom k nepochopení – jendrišák je vynikající střelec pokud dostane prostor, pokud proti němu stojí kvalita – má problém a nedokáže se prosadit, pokud to chápete, jako snižování jeho kvalit , je to váš problém, jde mi taky o něco více než kanadu – i pro chodov je to limitující a rovněž je to i otázka pro repre trenéry – šuter, který nasází havířovu a podobným přes 60 bodů do kanady je pro repre neužitečný do kombinace, bránění a další činnosti – ke střele se tak často v mezinárodním srovnání nedostane – nic ve zlém je proto míněna poznámka o švýcarsku

     • ... napsal:

      neprišlo mi, že by se proti Vítkovicím neprosazoval 😀

     • david napsal:

      Musis byt fakt hodne omezenej. Nechapu, jak muzes napsat, ze se neprosazoval. Fakt vtipnej clovece :d

  • ... napsal:

   :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ding ding ding ding pravě si vyhral cenu největši ocas co tu kdy napsal !!!

  • Kokainovej kral napsal:

   Blbost… Unava a pretizeni…

  • bída chodova napsal:

   Pro toho, kdo se podepisuji jako fyzička:
   musím ti říct, že jsi ten nejzávistivější bídák, jakého jsem zažil na těchto stránkách a to jsem tu každý den ode dne jejich vzniku. To jak se nehorázně obouváš do Matěje Jendrišáka nemá obdobu. Podepiš se, kdo jsi a já za tebou zajedu a povykládáme si o tom. Asi nevíš, že Matěj semifinále hrál s nataženými vazy v kotníku a na patě. Je to velmi bolestivé. Mohl hrát jenom s tejpem a s léky proti bolesti.Každý jiný by to zabalil, ale Matěj ne. Dokonce dokázal nasázet 2 x 4body ve dvou zápasech a vůbec nedával najevo, že má nějaké bolesti, které ho těžce omezují. Nevím jestli tvůj mikromozek je schopen tuto informaci vstřebat a ocenit co vůbec Matěj dokázal při tom zranění co má. Že si se neozval po zápase ve Vítkovících v základní části, kdy dal Matěj 5 bodů a tento zápas by se dal nazvat předčasným superfinále.
   Florbal je týmový sport a když jsou bez formy spoluhráči v pětce tak neuděláš nic i když jsi nejlepší florbalista v republice, kterým Matěj určitě je a myslí si to i odborníci, jak ukázalo hlasování.
   Takže bídáku možná že chápeš, že Vítkovice jsou tam kde jsou jenom díky tomu, že mají nejlepšího trenéra v republice, pana Mrázka. Dokáže z bezejmenných juniorů za rok udělat superlajnu. Je to herním systémem, který je učí a na který nedokázali najít odpověď ani trenéři Procházka s Cepkem, což je pro mne velikým zklamáním.
   Jak to řekl pan Mrázek, Chodov dojel na to že má velice nesourodý tým Na jedné straně super Matěj, k němu 3 slušní obránci Kotlas, Bouša, Štegl, brankář Binder a Cepek s Curneyem v základní části (v semifinále byli oba …). Zbytek hráčů je průměr nebo podprůměr a co je hlavní nemají srdíčko, které vyhrává.
   S tím se nedá vyhrát mistrovský titul. Trenér Procházka s asistentem Cepkem odvedli špatnou práci a to tím, že nedokázali z toho udělat sourodý tým bojovníků a srdcařů a za druhé a to je to horší, nedokázali hráčům vštěpit herní systém. Spoléhali na to, že něco vymyslí Matěj, sem-tam se k němu někdo přidal, ale to nestačí na Vítkovice s perfektním systémem hry.
   Florbal je amatérský sport, platí se jen vedení ČFBU, které odvádí mizerný výkon, protože nedokáže sehnat dostatek peněz pro financování alespoň extraligy. Ještě jsou placení rozhodčí, ale o tom raději pomlčet. Pro mne bylo největším zklamáním výkony Vašíčka s Nováčkem, vždy jsem je považoval za nejlepší rozhodčí, ale to jal pískali oba zápasy Vítkovic z Chodovem, kdy nenápadně připískávali Vítkovicím i když ty to ani nepotřebovali bylo smutné a zlé pro florbal.
   Takže smekám před hráči a funkcionáři, kteří i s tou mizernou podporou vedení ČFBU a rozhodčích dokážou předvádět to, co předvádí.
   Vivat florbal!!!

   • fyzička napsal:

    pro toho, kdo se podepisuje jako bída chodova – přečti si laskavě ještě jednou můj příspěvek – pokud nemáš mikromozek ty, snad to na podruhé pochopíš…mohl bych jmenovat minimálně tři hráče vítkovic s podobnými zdravotními problémy jako měl matěj, do vítkovic se všichni naváží jako do uplakánků, pravda je asi někde jinde. pro jistotu ještě jednou opakuji – jendrišák je šuter bez konkurence, rozhodně má co zlepšovat a rozhodně jej nepovažuji za nejlepšího hráče – musím jej poměřovat s tím nejkvalitnějším co tady hraje a tam rozhodně neuspěl nejen on, ale celá lajna a celý chodov. správně narážíš na to, že florbal je kolektivní sport, proto jsem zvědavý na jeho výkony ve švýcarsku a rozhodně mu přeji úspěch a tím i celé repre. jinak jsem ochoten s tebou diskutovat o čemkoliv s jedinou podmínkou – nebudeš si vybíjet svoji frustraci z vypadnutí chodova prostřednictvím laciných urážek. asi se shodnem na jednom – oba jsme fanoušci této krásné hry a tak ji nekažme nesmyslným napadáním názorů toho druhého

    • Pala napsal:

     Ten konec byl velice dojemný, ale plácáš tu nesmysly. Předchozí příspěvek byl konstruktivní, to ty jsi tu zatím nebyl schopen něco podobného vyplodit a při do okolí sálající hlouposti a omezenosti ani nedokážeš 😉

   • Tudor napsal:

    S vetšinou s tebou souhlasím, ale nechápu jak můžeš napsat, že do toho nedávají srdíčko nebo že nemají srdíčko, co vyhrává, to si asi neviděl včerejší zápas, kdy se za stavu 1:8 zvedli a skoro dotáhli. To by asi bez srdíčka nešlo.

   • georg napsal:

    A vo tom to je, pokud nejsi odchovanec, tak se těško hledá to „srdíčko“. Podívej se do historie jakéhokoliv sportu, kde byli peníze a nebyli odchovanci, tak to po chvilce skončilo. Do budoucna to chce sázet na odchovance a vhodně je doplnit zkušenými hráči. Sice jsem vítkovičák, ale myslím si že Bohemka bude mít co říct za 2 až 3 roky, pokud je muchy nepose…. :-)))

   • TT napsal:

    Matěj je určitě výborný florbalista. Pokud hrál se zraněním, klobouk dolů před ním. Jen prostě nemůžu souhlasit s tím, že je nejlepší florbalista u nás. On je ten typ hráče, který k sobě potřebuje jiné, kterří „pro něj zahrají“ to, co on potřebuje. Sám si to vlastně ve svém příspěvku přiznal, že nezahráli lidi okolo něj. Přívlastek nejlepší si proto nemůže zasloužit. Jako přírovnánít i dám z hokeje např. Gretzky, Lemieux a pak třeba náš Jágr. Ti mohli hrát v době na svém vrcholu s kýmkoliv a stejně byli nejlepší a rozhodně nepotřebovali, aby někdo hrál pro ně. Byli to anopak oni, kteří z průměrných hráčů vedle sebe udělali hráče do první padesátky bodování. Takového hráče sice u nás ve florbale nyní nevidím, ale vidím hráče, kteří se těmto výše uvedeným kritériím blíží. Matěj to zatím bohužel není. Nicméně vždycky to bude pan florbalista a pan střelec. To je nezpochybnitelné. Toť můj názor.

    • ZejKej napsal:

     Ach můůůj božee… Než přišel Mates do Chodova, Šochman měl za sezónu 20 bodů, s ním měl jednou 45 a podruhé 50, letos bez něj opět mírně přes 20….
     Takže z průměrného hráče udělal minimálně na dva roky tahouna…
     Krom toho, že dvakrát vyhrál kanadu (a kecy že to dal Havírovu, Pardubicícm a podobně si strčte někam – takovou možnost měli totiž všichni) a momentálně vede i kanadu play-off….
     Nehledě na to, že má celou kariéru stále ještě před sebou…
     Úspěch se v České republice prostě neodpouští… Florbal.cz by mělo rozdávat po sezóně tituly „Diskusman roku“, protože adeptů je tu hafo, vy vandráci…
     Kdyby to tu soudili aspoň borečci, co dokázali z poloviny to co on, nebo co hráli byť jen jeden zápas po jeho boku, hanbou by vám huba upadla…
     čest a slunce v duši!

     • Slávek napsal:

      Ano máš pravdu, Matěj Šochymu pomohl, ale myslím, že v 1. lajně se táhli s Matějem a Pražákem navzájem, proto nechápu proč Procházka tuto lajnu rozdělil. Dále nerozumím tomu, proč Cepek, jehož obranné schopnosti nejsou zdaleka tak dobré, musí hrát v 1. obranné dvojici a Kotlas se Šteglem, kteří jsou nepochybně lepší obránci, jsou až 2. obranná dvojice. Cepek je užitečný pro své zkušenosti, např. v rozehrávce a na přesilovky, ale spousta gólů padá na vrub jemu. Podle mého se dala z nových posil, které na Chodov přišly, vytvořit stejně úderná 2. lajna, jako stávající 1.

     • Pala napsal:

      A kde je psáno, že první lajna musí být nutně ta nejlepší? Zrovna v případě Chodova, kde první útok většinu sezóny hru vůbec nepustí na půlku Chodova, by to bylo skoro až plýtvání Kotlasem.

  • eno nuño napsal:

   pravda, tím jakou má postavu dokáže být neuvěřitelně silný pro udržení míčku, prosazení se 1 na 1 nebo ke střele, bohužel ho to ale sráží v rychlosti pohybu, je to výborný hráč, ale ne dokonalý

 • Karel napsal:

  Za co dostal trest Procházka?

 • Max napsal:

  Muzu se zeptat kdo fotil a kde najdu fotky ze zapasu dekuju

 • Hněvka napsal:

  Nechápu, proč tomu Matějovi maj všichni furt potřebu dávat sežrat, když nezahraje nejlepší zápas. Souhlasim, že dneska mu to moc nešlo, vypadal že na tom neni nejlíp fyzicky a zdál se mi i trochu přemotivovanej. Ale napadlo někoho, že dneska mu vůbec nezahráli lidi okolo? Karas s Pražákem byli nulový a Píno v obraně hořel, takže bych to všechno na Matěje nesváděl.

 • Fanoušek napsal:

  Rozhodčí nezapřeli odkud jsou,začali pískat rovinu až bylo rozhodnuto….je to škoda pro samotný florbal a Vítky jsou tak dobrý,že to nepotřebují

 • Reenn napsal:

  Zadne prekvapeni kdo bude hrat finale

 • Rexx napsal:

  přestaňte furt hazet špínu na rozhodčí, ja teda videl z finále jen jeden zapás a to ten, který byl v televizi a tam pokud vim, tak vsechny goly dal chodov z presilovek, tak nevim jak furt ty rozhodčí nahrávaj vítkovicím 😀

  • Jirásek napsal:

   Tak ono od klávesnice nebo z tribuny se zápasy pískají nejlíp. Hlavně ve chvíli, kdy se můžeš kdykoliv sebrat a opustit halu. 🙂 Třeba se jednou dočkáme toho, že se na to někdo z rohodčích vys**e a odejde taky. 😀 já jen doufám, že ti chlapi nečtou tyhle výplody, co sem někteří píšou, protože by se buď museli ukrutně smát, anebo ukrutně plakat.

   • Tonda napsal:

    Všichni chápou že rozhodčí nejsou stroje a že se občas něco nepovede, ale minimálně dvě dvojice (Dolanský Ji. – Sýkora Vo., Sýkora Ma. – Sýkora On.) by se měli vypískat ještě na juniorských a nižších ligách kde není takový tlak. Naopak už jsem viděl pár talentů s nižší licencí kteří by FE mohli pískat.

    • Jirásek napsal:

     Tak je navrhni, podle mě unie ti za tohle jen poděkuje. 😉 Myslím, že v tomhle ohledu mají unie a kluby celkem rezervy, páč spolu nekomunikují. Přece jen, kdyby kluby navrhly dvojice pro ligu, jistě by to znamenalo, že o to míň si potom budou stěžovat. 😉

     • Tonda napsal:

      Čížek Lu. – Herman Pe. třeba. Neříkám že jsou dokonalí, ale jsou kvalitnější než ty dvě dvojice o kterých jsem psal…

 • trans napsal:

  překvapeni asi ne,chodov dal doplaci na netrpelivost a přestupovou politiku,penize nejsou vše…

  • Pala napsal:

   A ty mu ty prachy závidíš, protože sám nemáš nic, tak potřebuješ exhibovat tady na fóru 😀

 • Fiiha napsal:

  Navazet se do jednotlivcu je slabe, i kdyz tym zvoli spatnou strategii. Ti kluci drou. Rict, ze nemaji srdicko, je lacine. Kazdy extraligovy tym dela prestupovou politiku, vcetne Tatranu. Ze tri petek jsou vic ne polovina drafty za posledni leta. Vitky ji delaji mene, ale take. Vitky vyhrali zaslouzene. Jsem zvedav na divadlo rozhodcich v O2 arene. Jen at je co nejmensi, nebot florbal utrpi.

  • Jirásek napsal:

   Nevím sice, kdo je (resp. asi spíš bude) nominován, ale to je přesně ono. Tyhle předsudky. Nebylo by lepší se soustředit na hru jako takovou a na výkon týmů ve finále? Rozhodčí to za ně ani nevyhraje, ani neprohraje. A než začnete vytahovat loňský finále… Kdyby Ostrava neproje***a 6brankovej náskok, nemusela prohrát. Podotýkám, že jsem jí fandil už jen proto, že Tatran moc nemusím! Ale vyhrál po zásluze.

Napsat komentář

*