25. 10. 2012 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

Trápení utnul Ondráček. Brno vyhrálo na Bohemians po 10 sekundách v prodloužení

Luděk Ondráček se nakonec přece jen trefil. Dvakrát nastřelil břevno, ale nakonec v 10. sekundě prodloužení přesto skóroval. Brněnští Buldoci díky němu vyhráli televizní duel na Bohemians 2:1 po prodloužení. Klokani nadále čekají na vítězství.

Pokud se poslední televizí zápas mezi Havířovem a Ostravou vydařil, tentokrát to s výběrem zrovna dobře nedopadlo. Týmy Bohemians i Brna dlouhé minuty demonstrovaly velké trápení dosavadního průběhu sezony. Téměř pět stovek přihlížejících nevěřilo vlastním očím, jak může být florbal nezáživný.

U brněnských Buldoků šel bídný výkon omluvit snad pozdním příjezdem k zápasu, neboť mikrobus s týmem dvakrát cestou do Prahy uvízl v zácpě. Hosté se tak mohli rozcvičit jen pět minut a šlo se hrát. Bohemians se ale proti promrzlým hostům neprosadili.

Přesto se našel hráč, který zasloužil uznání. Gólman domácích Michal Rebro dlouhou dobu přiváděl Buldoky k zoufalství. Zlikvidoval několik vyložených příležitostí, a pokud už byl překonán, zachránilo „klokany“ štěstí. Brankovou konstrukci proklínal hlavně Ondráček, který dvakrát trefil břevno.

První gól padl až na konci druhé třetiny, když se po samostatné akci prosadil Martin Poláček. A až poté začal mít florbal grády. Brno zapnulo, vytvořilo si tlak a nakonec se dočkalo vyrovnání, když nenápadnou střelou skóroval David Coufal.

V posledních minutách se ukázali i domácí, kteří si za podpory fanoušků vypracovali velmi slibné šance. Michal Jedlička ale dvakrát tváří v tvář Jurčíkovi selhal a v přečíslení 2 na 1 minul bránu i Janů.

Zápas dospěl do prodloužení, tam ale už na nic nečekal Luděk Ondráček a z první příležitosti perfektně trefil za záda Michala Rebra.

FBŠ Bohemians – Bulldogs Brno 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
39. Poláček (Derka) – 49. Coufal (Kadlec), 61. Ondráček (Veselý). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Bez vyloučení. Diváci: 480.