Norský florbalový mistr Sarpsborg to dokázal. Ve finále kvalifikace západu na největší klubovou soutěž porazil svého soupeře z Dánska. Dostal se tak do florbalové „ligy mistrů“ zvané EuroFloorball Cup.
17. 8. 2008 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Sarpsborg se stal vítězem západní kvalifikace na Pohár mistrů

Oba fináloví soupeři si v kvalifikaci počínali dost suverénně. Dánská Hafnia dokonce v jednom utkání nastřílela třiatřicet branek. Ovšem to bylo islandskému soupeři, který od první minuty utkání působil dost odevzdaně. Sarpsborg sice tolik branek žádnému soupeři nedal, ale nakonec v turnaji nepoznal hořskost porážky.

V dánském Frederikshavenu se domácí celek Hafnia FC pokusil před svým publikem porazit největšího favorita Sarpsborg. První třetinu bylo utkání více jak vyrovnané. Jediný, kdo dokázal vstřelit branku byli domácí, a ujali se vedení. V tu chvíli hala žila euforíí, protože právě jejich miláčci byli blíže postupu na Pohár mistrů.

Pak ale přišlo něco, co nikdo nečekal. Norský mistr zařadil druhý rychlostní stupeň a pěti góly ve druhé části srazil domácí na kolena. V poslední třetině došlo už jen k úpravě skóre na konečných 8:5 a Norové tak budou mít na EueroFloorball Cup svého zástupce podruhé za sebou.

Kvalifikace západu ve Frederikshavenu nepřinesla žádná překvapení. Pokud bychom seřadily kluby před kvalifikací podle síly, asi by konečné pořadí bylo stejné. Takže žádné překvapení. Jen divácká návštěva byla dost slabá. Na utkání chodilo okolo padesáti diváku. Na domácí Hafnii pak jednou tolik.