MSH Dubina hostila třetí letošní derby celků Vítkovic a BiX Ostrava. Tentokrát se hrálo historicky poprvé v nadstavbové části, do které se hosté poprvé za dobu svého působení v Extralize probojovali.
21. 2. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

První letošní derby pro Vítkovice

První třetina nabídla boj o každý metr hřiště a šancí bylo jako šafránu. Domácí Kubíčková musela zasahovat v 5. minutě proti Fleischmanové a v sedmé akrobaticky proti Lustigové. Ve 13. minutě pak začal miniduel hostující gólmanky Honkýšové s Hanou Sládečkovou. V prvním dějství trefila hráčka Vítkovic tyč. Následně byla vyloučena Hašová, BiX zamkl Vítkovice na vlastní polovině, ale gól nevytěžil. Vítkovice se na závěr dostaly do menšího tlaku, Honkýšová ale zneškodnila pokusy Macurové, i Hany Sládečkové a do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, ale Žůrková se střelou švihem neprosadila a Romana Metzová neusměrnila míček do odkryté brány. Ke slovu se poté dostaly i Vítkovice, kapitánka Kuzmíková se ale také neprosadila a střela Pastuškové orazítkovala břevno. Druhou polovinu zápasu načla stoprocentní šance Bartuskové, kterou skvěle zneškodnila Kubíčková. Na druhé straně neuspěla Niemcová a exvítkovická Solková Kubíčkovou také nepřekonala. 2 minuty před koncem třetiny nejprve nevyužila obrovskou chybu v rozehrávce Kuzmíková, následně neuspěla opět Hana Sládečková a nakonec otevřela skóre Halfarová, po jejíž střele se míček dokutálel až do sítě. V napjatém závěru pak neuspěly jak Romana Metzová, ani Kuzmíková.

Poslední část začaly aktivněji Vítkovice, jejich tlak vygradoval spálenou tutovkou Hašové ve 45. minutě. Za BiX mohla zvýšit za tři minuty Polzerová, ale gólem její uník neskončil. Třetina se odehrávala ve znamení velkého boje, ve kterém se Vítkovice snažily vyrovnat. Přibývalo neproměněných šancí a také okének, ze kterých hrozili hosté. Domácí se dočkali vyrovnání v čase 55:26, když Macurovávyužila několikátou spolupráci s Hašovou a střelou do odkryté brány poslala zápas do prodloužení.

To se odehrávalo ve znamení obrovského tlaku Vítkovic, Honkýšová v brance BiXu se měla co ohánět, v kritickém momentu ji při střele Novakovské podrželo břevno. BiX měl jen jednu střelu, ale Solková, která se zjevila sama před Kubíčkou byla gólu velmi blízko.

V nájezdech začal BiX, Petra Metzová neuspěla. Za Vítkovice jela překvapivě patnáctiletá Kociánová, která jinak do zápasu nezasáhla, také neuspěla. Druhá volba hostů byla Žůrková, také neproměnila. Na druhé straně Adamová už ovšem byla úspěšná. V K:O situaci nezaváhala sice Solková, ale když Sítková, která nahradila na nájezdy Honkýšovou neuspěla proti Macurové, bylo rozhodnuto.