Potřetí za sebou bude boj o titul v ženské extralize čistě pražskou záležitostí. A po dvou letech stanou na opačných koncích barikády týmy Herbadent Tigers a Bohemians. Oba velcí konkurenti přesprintovali semifinále v nejkratším možném čase a výhrami 3:0 na zápasy potvrdili roli dvou nejlepších celků základní části.
28. 3. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

O titul se letos utkají týmy Tigers a Bohemians

 Herbadent dokonce nastřílel v sobotu Liberci 13 (!) branek. Dudáčková k tomu pomohla hattrickem, Jílková s Košturiakovou zase čtyřmi body. Liberec byl prakticky bez šance, mladý tým nezachránily ani tři branky tahounky Bartošové.

Zvláštní sobotu zažily Krupnová s Klímovou. Před polednem pomohly Tigers k výhře v nadstavbě dorostenecké ligy nad Mladou Boleslaví, pak se sbalily a večer v Liberci přispěly k postupu do finále.

Druhé semifinále bylo znovu daleko napínavější a tentokrát i nervóznější. Díky 120 fanouškům v hale na Dubině se také hrálo ve skvělé atmosféře. Jenže většina lidí odcházela domů zklamaná. Hráčky Vítkovic, které nastoupily v modrých čelenkách, koupených speciálně na tento zápas, celý zápas dotahovaly. FbŠ totiž na rozdíl od nich většinu svých šancí proměnilo a podíl na tom opět měla výborná gólmanka Bohemians Horňáková.

V polovině zápasu ještě snížila Urbánková na 3:4, vzápětí na 4:5, ale blíž úspěchu už se domácí florbalistky nedostaly. Kamila Bočanová následně přihrála na další dva góly (celkem nasbírala 4 asistence), její sestra Adéla završila hattrick a bylo rozhodnuto.

Příští víkend se už v Praze rozhoří bitva o titul.

Foto: Martin Flousek


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*