Storvreta - Växjö Storvreta - Växjö
16. 9. 2014 Švédsko (7) KOMENTÁŘŮ

Švédsko: Storvreta senzačně ztratila bod

První zápasy, a hned překvapení. Ale možná jak pro koho. Storvreta, která loni hrála finále ligy, doma ztratila bod s Växjö. Mullsjö zase doma porazilo slavný AIK Stockholm vysoko 7:3.

Ve Fyrishovu viděli diváci 13 gólů, ale také trápení nové Storvrety. Přesvědčil sice Rasmus Sundstedt, který pět minut před koncem zkompletoval hattrick, nakonec se ale domácí museli o vítězství bát. Växjö využilo netaktického time-outu domácích a díky nové posile z Linköpingu – Marcusovi Johanssonovi vyrovnalo 11 sekund před koncem na 6:6.

Poslední slovo si nakonec vzal další novic, tentokrát domácí posila Alexander Rudd. Gólem 21 sekund před koncem prodloužení z trestného střílení rozhodl o vítězství Storvrety 7:6.

HIGHLIGHTS: STORVRETA – VÄXJÖ 7:6P

Mullsjö ukázalo, že loňská účast v play off nebyla náhodná a doma proti AIK Stockholm dominovalo. Hostům nepomohla ani nová akvizice Joel Kanebjörk, který v závěru jen korigoval stan na 3:5. Namísto tlaku a snahy o vyrovnání ale Mullsjö ještě dvakrát pojistilo tříbodový zisk.

tv4play HIGHLIGHTS: MULLSJÖ – AIK STOCKHOLM 7:3