Martin Tokoš, foto: Ulrika Nordin, IBK Dalen Martin Tokoš, foto: Ulrika Nordin, IBK Dalen
17. 9. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Fantazie! Tokoš začal dvěma góly, všichni Češi bodovali

Pět českých florbalistů hraje švédskou Superligu a všech pět se v prvním kole zapsalo do statistik! To je parádní start. Radost má Dalen, který porazil Sirius. Martin Tokoš vstřelil dva góly!

Dalen zápas s uppsalským Siriusem kontroloval i díky práci českých florbalistů. Vůbec první gól sezony pro tým z Umea vstřelil Martin Tokoš z nahrávky Patrika Suchánka. Na začátku druhé třetiny se exvítkovický snajpr trefil podruhé a tentokrát ho vyzval ke skórování pro změnu Milan Tomašík. Třígólový náskok, který si domácí vytvořili v průběhu druhé třetiny, už udrželi, i když je hosté výrazně přestříleli a gólman Hörnkvist musel likvidovat 46 střel.

Premiéru ve švédské lize má už za sebou i Matěj Jendrišák, nebude na ní však asi vzpomínat příliš dobře. Jeho Linköping prohrával s Pixbem po 28. minutách už 0:7! Pak přišel time-out a obraz zápasu se změnil. Domácí tým snížil díky Hampusu Dargrenovi, u jehož gólu si připsal asistenci právě Jendrišák. Crusaders pak začali náskok Pixba mohutně stahovat, ale na více než na korigování výsledku na 7:10 to nestačilo. Jeden gól hostů zařídil i Patrik Dóža.

Matěj Jendrišák a Patrik Dóža po prvním vzájemném utkání ve Švédsku (facebook)

Nováček z Mory doma začal proti Warbergu dobře, v průběhu zápasu se ale projevila zkušenost hostů, kteří otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a nakonec vyhráli 6:4. Za domácí tým si jednu asistenci připsal i exchodovský forvard Max Wahlgren. Zklamala návštěva. Na první start KAIS Mora v elitní lize přišlo „jen“ 421 diváků.

Mistrovský Falun nedal šanci Granlu. Už po 9 minutách vedl v Sundsvallu 4:0, a i když trochu polevil ve druhé třetině, nakonec v závěru přidal další góly. První zápas v novém dresu odehrál i Tero Tiitu, který nahrával na jeden gól Johannese Skoga.