Bivoj Litvínov Bivoj Litvínov
23. 9. 2014 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Tucet gólů do sítě Rožnova, 1. ligu vede Litvínov

Po úvodním kole 1. ligy mužů je v čele soutěže Bivoj Litvínov, který si doma otevřel střelnici a nasázel Rožnovu rovný tucet gólů. Hned v úvodním utkání prohrálo z extraligy sestoupivší Kladno, které ve šlágru víkendu neudrželo vedení a umožnilo se radovat České Lípě.

S ní to přitom dlouho nevypadalo vůbec dobře. Skóre ve svůj prospěch otočila až v poslední třetině zásluhou kapitána Lukáše Mlejnka. Ten zařídil poslední 2 góly zápasu a tím pádem i obrat ze 3:2 na 3:4. Kladno nezažilo příliš povedený návrat o patro níž.

To Litvínovu vyšel vstup do nové sezony skvěle. Sršni z Rožnova po dlouhé cestě nebezpeční nebyli a na cestu domů si odvezli 12 gólů. Zářil Petr Řeháček, který se na vítězství Litvínova podílel 4 brankami, Tomáš Skalitz si připsal hattrick.

Velké drama přinesl duel ve Znojmě, kam přijel nováček z Opavy a nevedl si vůbec špatně. Hosté využili slabé znojemské chvíle v průběhu 2. třetiny vyrovnali na 4:4. Na začátku poslední třetiny šli domácí znovu do vedení zásluhou Kuchariče, ale klid jim přinesl až gól Martinka 3 minuty před koncem. Opavě pak nepomohla ani více než minutová hra bez gólmana.

Naopak Svitavy pojaly svou premiéru v sezoně v daleko větším klidu. Hned v první 20minutovce nasázely Pelhřimovu 5 gólů, poté svůj náskok ještě navýšily o další 2 branky a nepřipustily žádný senzační obrat.

V pražském derby mezi Startem a Black Angels to byl dlouho souboj brankářů, ve 2. třetině už ale kunratický Start propálil Jana Vašáka 3x a dostal se do pohody. I když se povedlo Angels snížit na rozdíl jediné branky a svého rivala dlouho drželi ve střehu, na zisku bodů se nic neměnilo. Čtyřicet sekund před koncem ještě Petr Haspeklo pojistil 3 body pro Start.

Ústí pomohl proti Hattricku i gól Tomáše Broma, který v nové sezoně našel místo v týmu extraligových Bulldogs Brno. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodl pro Severočechy Viktor Kopecký, který ještě na jaře hrál za Bohemians.