4. 10. 2014 Ženský florbal (2) KOMENTÁŘŮ

Paráda! Vítkovice porazily Chur 2:1 a jsou ve finále Poháru mistryň!

Obrovskou bitvu dnes svedly hráčky Vítkovic s Piranhou Chur v semifinále Poháru mistryň. Švýcarské favoritky nahlodaly ve 2násobné přesilovce, která je dostala na koně, a po bombě Kamily Paloncyové a výhře 2:1 zamířily směr finále! V něm se zítra utkají se švédským Djurgårdenem.

60:00 VÍTKOVICE JSOU VE FINÁLE! CHURU NESTAČIL ANI ZÁVĚREČNÝ NÁPOR A MŮŽE JEN SLEDOVAT, JAK ČESKÉ MISTRYNĚ SLAVÍ!

58:11 VÍTKOVICE VEDOU!!! KAMILA PALONCYOVÁ POSÍLÁ RYCHLOU RANOU VÍTKOVICE DO VEDENÍ 2:1!

56:36 Kubíčková si jistě pohlídala bombu Ulber.

55:15 Vítkovice se drží u míčku, Laitinen velí k útoku.

53:07 Na další projektil Šponiarové s tečí nestačila zareagovat Pastušková, takže šel mimo.

51:55 Šponiarová pálí z otočky, Heini chytá.

50:59 Pozor, rána Luomaniemi s tečí nebezpečně poskakovala před Kubíčkovou.

50:20 VÍTKOVICE VYROVNALY! JEN 13 SEKUND PŘED NÁVRATEM PUTZI DOKLEPÁVÁ ANNA NIEMCOVÁ ZA HEINI.

49:51 Vítkovice jsou nastěhované před Heini, Niemcová míjí, Halfarová tečuje mimo. Z přesilovky chybí ještě 36 sekund.

48:43 A hned blokuje Laitinen a běží do útoku, navrch střela nesedá Enenkelové.

47:32 Ratajová kazí pas, Karjalainen zoufale běží bránit.

45:32 A POZOR, PUTZI DOSTÁVÁ TREST NA 5 MINUT, KARJALAINEN DALŠÍ 2! PLNÉ 2 MINUTY HRY 5 NA 3, TO VOLÁ PO VYROVNÁNÍ!

43:39 Plachťák Laitinen byl snad 2x tečován, dorážet se ještě snažily Pastušková se Šponiarovou, ale za Heini míček nedostaly.

42:35 Delší souvislý tlak Vítkovic na míček skončil standardkou, po které přestřeluje Ratajová.

41:05 Do boje už se vrhla také vítkovická kapitánka Pastušková, mezitím první lajna Churu pálí tutovku.

40:01 První buly poslední třetiny základní hrací doby vyhrály Vítkovice.

40:00 Skončila 2. třetina.

39:52 Sládečková byla opět zablokována na poslední chvíli v jasné tutovce. To je prostě škoda.

38:43 Vítkovice se snažily, jenže pokus Laitinen neprošel a obecně české šampionky nepřešly přes obranný blok soupeřek.

36:43 Vítkovice si zahrají přesilovku: Lacková zablokovala hůl, což se trestá.

36:22 Druhá ztráta Kociánové na středu, Zwinggi se naštěstí ukvapila a netrefuje.

35:20 Na druhé straně míří po rychlém útoku bekhendem Ukkonen do prázdné branky, ale míček netrefuje ideálně.

34:59 Při rychlém kontru Vítkovic zablokovala Sládečkovou Sgier.

33:51 Chur nasadil svou šutérku Dominioni, která hned větrá obranu Vítkovic.

32:51 Ubráněno! Pumelici Ukkonen zastavila zřejmě Ratajová hlavou a Niemcová je ve hře!

32:00 Ratajová si zkušeně počkala na pas Luomaniemi a vyhazuje.

31:24 Oslabení brání také Katarína Klapitová a Vítkovice se zatím drží!

30:51 Niemcová bohužel nešťastně zaklekla před Luomaniemi a i když okamžitě gestikulovala, že hrát nebude, vzhledem k tomu, že došlo ke kontaktu s míčkem, dostává trest na 2 minuty.

30:03 Laitinen poslala z půlky projektil po zemi, Paloncyová tečovala a míček šel těsně mimo okolo tyče. Chyběly milimetry…

28:18 Šupáková teď otočkou vyškolila Lackovou s Luomaniemi, jenže po následné přihrávce ztrácí míček Kociánová.

27:27 Putzi se dokázala udržet před Halfarovou, jenže narazila do sudího. A to se divákům vůbec nelíbí.

26:00 Léblová výborně zabojovala za brankou, poslala na Kociánovou, ale její střela je zablokována.

24:14 Úskok Laitinen otevřel cestu k ráně Ulber, která trefuje konstrukci, jen to zazvonilo. Ale Vítkovice naštěstí stále prohrávají jen o branku.

23:22 Šupáková se v zajímavé pozici zkouší prosadit z otočky, Heini kryje.

22:24 Ratajová zkusila dostihnout lob, bohužel pro Vítkovice se jí to nepovedlo.

21:13 Piranha praktikuje poměrně zajímavý systém, kdy se Ukkonen z beku vysune dopředu na pozici centra. První minuty zatím nabídly po jednom závaru na obou stranách.

20:01 První buly 2. třetiny vyhrála Ulber, na křídle první lajny je skutečně Paloncyová. Jinak po prvním utkání dostaly Vítkovice oficiální výtku kvůli tomu, že gólmanka Kubíčková nemá na dresu jmenovku. Klubu za to hrozila pokuta 100 švýcarských franků. Od té doby už ji má.

20:00 Jeden z fanoušků se baví tím, že Kataríně Klapitové, která rozchytává Hanu Ranochovou, aplauduje po každé brance, kterou dá. Při simulovaném trestném střílení už se mu povedlo zapojit dalších asi 10 nadšenců. Pro info: Klapitová nedala.

20:00 Vězte, že přestávky mezi třetinami mají od semifinále 15 minut.

20:00 V průběhu pauzy se rozběhává třetí obrana Novakovská s Vobořilovou a Kamila Paloncyová, u které se dá předpokládat, že tradičně po 1. třetině nahradí Martinu Mahdalovou.

20:00 Skončila 1. třetina.

19:50 V samém závěru ještě Švýcarky Vítkovice zatlačily, ale Kubíčková odolává. Zwinggi v tutovce promáchla.

17:38 Vítkovice narážejí na výbornou práci soupeřek před velkým brankovištěm. Třeba Šponiarovou zdvojily a nedaly jí tak možnost zakončit.

16:38 České mistryně se snaží útočit, zatím si neumějí poradit s tvrdostí soupeřek.

14:39 Ferenčíková se vrací do hry, Kubíčková předvedla neskutečný zákrok, když vychytala Ulber.

12:18 Výhoda pro Piranhu, zřejmě Ferenčíková nečistě dohrála souboj.

11:22 Kociánová si hezky počkala na míček, posunula Léblové, její ránu Heini vyráží mimo.

10:40 Ukkonen přiklepla na kříž Putzi, ta ale s šancí naložila mizerně a Kubíčková chytá.

8:47 Po souboji Ferenčíkové s Ukkonen pálí bez přípravy Laitinen a brankářka Heini jen tak tak vytahuje mimo.

7:04 Lacková vypresovala míček za mantinelem, posunula na Luomaniemi, na hranici malého brankoviště zastavuje její projektil hrudí Šupáková.

6:00 Chur je zatím velmi nebezpečný z ostrých krosů, které létají před Kubíčkovou, hráčkám ale vázne finální zpracování.

4:06 Piranha vede 1:0! Hanka Lacková se nejlépe zorientovala před brankou a překonává Kubíčkovou.

3:51 První minuty utkání přinesly florbal ve stylu nahoru – dolů. Chur víc drží míček, Vítkovice hrozí přes Mahdalovou kontry.

-5:00 Vítkovice nastoupí v bílomodrém, Piranha v oranžovočerné kombinaci.

-15:00 Semifinále Poháru mistrů mezi Grasshoppers a Falunem sledovalo 1847 diváků, nicméně počet diváků se teď radikálně zredukuje.

-20:00 Hanka Lacková skutečně nastoupí ve druhé formaci Churu, společně s Katri Luomaniemi a Sonjou Putzi.

-25:00 Sestava Vítkovic: Kubíčková – Mandátová, Laitinen, Halfarová, Niemcová, Novakovská, Vobořilová, Klapitová – Ratajová, H. Sládečková, Mahdalová – Enenkelová, Ferenčíková, Šponiarová – Šupáková, Kociánová, Léblová – Paloncyová, Pastušková.

Do základu se pro duel nevešla slovenská obránkyně Katarína Klapitová, která si stěžovala na problémy s nohami. Naopak poprvé si od začátku zahraje Petra Mandátová. Do sestavy se rovněž vrací Veronika Enenkelová, která předchozí utkání vynechala.

-45:00 Teprve nyní skončilo druhé mužské semifinále mezi GC Curych a Falunem, na hřišti stále probíhají oficiality k tomuto utkání. Pro pořádek: Falun vyzve v mužském finále finské Happee.