14. 10. 2014 Švédsko (5) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák proměnil nájezd a vede Superligu!

Matěj Jendrišák si ve Švédsku užívá vydařený začátek sezony. Jeho Linköping porazil vítěze Czech Open z roku 2008 Sirius IBK 8:6, bývalý kapitán Chodova se na výhře podílel gólem a asistencí.

Zápas přitom lépe začali hosté, když se už po 26 vteřinách trefil Billy Nilsson. Na konci úvodní třetiny už ale měl navrch Linköping, který během druhé části navýšil své vedení až na 5:1. V 51. minutě sice snížil až na rozdíl dvou branek hrdina finálového zápasu Czech Open John Barck, následně byl ale tentýž hráč vyloučen a domácí se uklidnili šestým gólem.

Poté přišla chvíle Jendrišáka, kterému se (narozdíl od víkendového neúspěchu kolegy Tomašíka) podařilo proměnit trestné střílení a zvýšil na 7:3. Pettersson půlminutu na to přidal další branku do sítě Siriusu a zdálo se, že se utkání už bude pouze dohrávat. Hráči Siriusu se ale nevzdali ani za zdánlivě beznadějného stavu. V poslední minutě vstřelili hned tři branky, na jejich prohře to však už nic nezměnilo.

Linköping se tak dostal s 11 body do čela švédské nejvyšší soutěže o skóre před Warberg, má ale odehráno o zápas více.

Linköping IBK – IK Sirius IBK 8:6 (3:1, 2:0, 3:5)