19. 10. 2014 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Švédsko: Storvreta se zvedá, Falun zaváhal

Kompletní šesté kolo švédské ligy přineslo ztrátu bodů obhájce titulu z Falunu, který padl v prodloužení na hřišti Helsingborgu. Matěj Jendrišák s Linköpingem i Patrik Dóža s Pixbem se opět radovali z výhry, trojčlenná parta bývalých hráčů Vítkovic v Dalenu naopak skončila bez bodu.

Superligu vede stále Pixbo, jenž si s Dóžou v sestavě bez problémů poradilo s Vaxjö. O bod pozadu jsou pak Warberg a Jendrišákův Linköping. Ten musel ve venkovním zápase s Mullsjö bojovat do poslední vteřiny. Bránění jednogólového náskoku přitom spoluhráčům zkomplikoval právě český centr, který byl necelé dvě minuty před koncem vyloučen. Jeho tým ale vedení udržel a raduje se z výhry 4:3.

To Milan Tomašík a Patrik Suchánek za podpory zraněného Martina Tokoše museli naopak dohánět vysoký náskok soupeře. Dalen se vzpamatoval až za stavu 6:0 pro domácí Höllvikens, což na body nestačilo. Hattrickem přispěl k porážce předloňského vícemistra Pontus Karlsson.

Tři góly vsítil i Henrik Stenberg a jeho Storvreta vybojovala druhé vítězství v jinak rozpačitém úvodu sezony. Odnesl to nováček z Mory, jemuž nepomohl ani gól a asistence bývalého hráče Chodova Maxe Wahlgrena.

Mírným překvapení je pak ztráta vítěze Poháru Mistrů Falunu. Týmu trenéra Thomase Brottmana se stala osudnou hra při nestejném počtu hráčů na hřišti. Helsingborg nejdříve v 58. minutě v přesilovce vyrovnával na 3:3 a poslal zápas do prodloužení. V něm sice byl vyloučen domácí Lidholm, ve vlastním oslabení se však prosadil jeho spoluhráč Carl Nilsson a rozhodl tak o tom, že bod navíc získal Helsingborg.

Víkendové výsledky švédské Superligy:

Höllvikens – Dalen 7:5 (3:0, 3:3, 1:2)
Branky: 9., 21. a 33. Karlsson, 3. Andersson, 12. Ottosson, 25. Persson, 54. Wilhelmsson – 33. Berglund, 37. Larsson, 39. Andersson, 46. Kronberg, 56. Bodén. Diváci: 456.

Storvreta – KAIS Mora 13:5 (3:2, 6:2, 4:1)
Branky: 12., 29. a 34. Stenberg, 18. a 50. Rudd, 40. a 54. Drews, 20. Hyvärinen, 25. Sjögren, 37. Sundstedt, 38. Lindholm, 45. Jacobsson, 51. Andersson – 1. a 38. Hallvars Persson, 13. Wahlgren, 31. Norman, 60. Mbanza.

Pixbo – Vaxjö 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 10. Malmström, 11. Selindh, 46. a 50. Julkunen, 60. Calebsson – 23. Alroth. Diváci: 712.

Sirius – AIK IBF 10:5 (2:3, 4:2, 4:0)
Branky: 5., 52. a 59. Jällrud, 26. a 52. Eriksson, 29. a 32. Nilsson, 1. Johansson, 40. Barck, 43. Berlin – 9. Iraeus, 13. Björkström, 20. Kanebjörk, 24. Lorendahl, 29. Hagberg. Diváci: 1123.

Warberg – Granlo 5:4 (4:0, 1:2, 2:0)
Branky: 7. Palmén, 13. Karlander, 14. Hasselström, 20. Eriksson, 23. Rönnlund – 29. a 33. Nilsberth, 42. a 60. Samuelsson. Diváci: 872.

Helsingborg – Falun 4:3 pp. (1:0, 0:0, 2:3 – 1:0)
Branky: 13. Jääskeläinen, 49. Nordgren, 58. Johnsson, 62. Nilsson – 44. Johansson, 46. Kvist, 56. Enström. Diváci: 822.

Mullsjö – Linköping 3:4 (0:2, 3:2, 0:0)
Branky: 29. Van Keppel, 33. Lundgren, 33. M. Pettersson – 6. Lanver, 8. vlastní, 25. Sigfridsson, 34. J. Pettersson. Diváci: 1197.