9. 11. 2014 Švédsko (5) KOMENTÁŘŮ

Dalen i díky Čechům udolal Pixbo, Falun utrpěl debakl

Hned tři z pěti nedělních zápasů švédské ligy se rozhodovaly až v nastaveném čase. Ten vítězně zvládli například hráči Dalenu v „českém“ souboji proti Pixbu. To utkání AIK s Falunem mělo do prodloužení daleko, tým z hlavního města rozdrtil obhájce titulu poměrem 11:3.

Pixbo s Patrikem Dóžou v sestavě nezačalo domácí zápas s Dalenem vůbec dobře, v 9. minutě po dvou gólech kapitána hostí Ketila Kronberga prohrávalo už 0:2. Na první trefu přihrával norské legendě Milan Tomašík. Lišky skóre otočily na 3:2, pak ale přišly chvíle českých reprezentantů.

Nejprve se trefil Martin Tokoš a vedení vrátil Dalenu po přihrávce Alexandra Bodéna druhým bodem v utkání Tomašík. Do statistik se, avšak nikoliv v dobrém, pár minut na to zapsal i třetí Čech Patrik Suchánek. Ten zavinil nájezd, který sice Andréas Johansson neproměnil, vyrovnat ale Pixbo dokázalo při další přesilovce minutu a půl před koncem. Bonusový bod si vezou hosté do Dalenu, v prodloužení ho sestřelil svým třetím gólem Kronberg.

Šlágr kola mezi AIK a Falunem načal gólově hostující Alexander Galante Carlström. AIK otevřelo svůj střelecký účet až ve 28. minutě, 1387 fanoušků v hledišti se ale nakonec mohlo radovat z parádního představení domácích, které režíroval čtyřgólový Alex Kjellbris. Stejný počet zásahů si připsal i excentrický kanonýr Siriusu Billy Nillson. A i jeho tým musel otáčet nepříznivé skóre a nakonec získal tři body, když zdolal Vaxjö.

Z výhry v prodloužení se kromě Dalenu radovalo i Granlo v souboji s Höllvikensem a také Helsingborg v Moře. Nováčkům nejvyšší soutěže z Mory nebyli nic platné ani dvě asistence bývalého hráče Chodova Maxe Wahlgrena a s 5 body dále zůstávají na posledním místě tabulky.

Nedělní výsledky
Pixbo – Dalen 4:5 pp. (0:2, 2:0, 2:2 – 0:1)
Branky: 27. a 59. Östholm, 31. A. Johansson, 44. Julkunen – 5., 9. a 63. Kronberg (na první TOMAŠÍK), 48. TOKOŠ, 50. TOMAŠÍK.

AIK Stockholm – Falun 11:3 (0:1, 4:1, 7:1)
Branky: 28., 41., 42. a 46. Kjellbris, 43., 48. a 60. Jirebeck, 32. a 34. Berg, 36. Hagberg, 51. Iraues – 4. Carlstöm, 34. Hallén, 45. Johansson. Diváci: 1387.

Granlo – Höllvikens 4:3 pp. (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)
Branky: 29. a 39. J. Samuelsson, 35. Nilsberth, 61. A. Samuelsson – 9. Persson, 31. Nivestam, 33. Wilhelmsson. Diváci: 568.

Mora – Helsingborg 6:7 pp. (1:3, 1:1, 4:2 – 0:1)
Branky: 25. a 43. Persson, 3. Bollinger, 42. Stenberg, 45. Westlund, 51. Simons-Pettersson – 2. a 16. Nordgren, 55. a 62. Moilanen, 15. Gullstrand, 32. Skoglösa, 53. Johnsson. Diváci: 396.

Vaxjö – Sirius 8:9 (3:3, 3:1, 2:5)
Branky: 51. a 58. Andersson, 2. Kjellsson, 12. M. Johansson, 16. Roos, 25. Ahlroth, 27. Hessmer, 31. Östergren – 13., 47., 55. a 59. Nilsson, 20. a 55. Berlin, 16. Eriksson, 26. Svensson, 41. D. Johansson. Diváci: 913.

Autor: Redakce Florbal.cz