12. 11. 2014 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák i Dóža bodovali, jejich týmy jsou v čele

Linköping a Pixbo využili remízového zaváhání Warbergu a opět se za sebou seřadili na prvních dvou místech tabulky švédské Superligy. Vzestup z poslední doby potvrdila Storvreta a obhájce titulu z Falunu odčinil nezdar z předchozího zápasu.

První třetina utkání proti AIK patřila Matěji Jendrišákovi a jeho spoluhráči z útoku Gustavu Fritzellovi. Nejprve švédský mladík vstřelil po přihrávce bývalého kapitána Chodova svůj první gól v sezoně, o 10 minut později si pak oba hráči role vyměnili a do sítě pálil Jendrišák. Linköping nakonec vyhrál 5:2 a dál se drží na první místě tabulky.

Bod za ním je Pixbo, které nemělo při venkovním utkání příliš problémů s Höllvikensem. Na vítězství se asistencí na sedmý z osmi gólů Lišek podílel i Patrik Dóža. To Warberg doma překvapivě prohrával s Växjö už 1:4. Konečná remíza 5:5 ale přesto znamená ztrátu a především pád na třetí místo tabulky.

Do sestavy Mullsjö se vrátil jeho kapitán David Gillek, který si odpykal šestizápasový trest za nesmyslný úder pěstí do obličeje obránce AIK Erika Anderssona v 1. kole. Dvojnásobný vícemistr světa dvěma góly a stejným počtem asistencí pomohl svému týmu k domácí remíze s Helsingborgem.

Famózní návštěvy čítající více než 2000 diváků sledovali souboje Falunu s Morou a Siriusu se Storvretou. Zatímco příznivci obhájce titulu odcházeli domů naprosto spokojeni, fanoušky vítěze Czech Open z roku 2008 jejich mužstvo příliš nepotěšilo.

Falun se rychle oklepal z debaklu od AIK 3:11 a nováčka nejvyšší soutěže zdolal jednoznačně 9:3. To Sirius nedokázal v poslední třetině dohnal čtyřgólové manko, tři body si tak do tabulky připisují hosté ze Storvrety za výhru 5:4.

Výsledky
AIK Stockholm – Linköping 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 21. Björkström, 44. Kanebjörk – 8. Fritzell (JENDRIŠÁK), 18. JENDRIŠÁK, 23. Lanver, 40. Gustafsson, 59. Karlsson. Diváci: 569.

Höllvikens – Pixbo 3:8 (1:4, 0:1, 2:3)
Branky: 5. a 53. Wilhelmsson, 47. Sjöstedt – 10., 59. a 60. Henriksson (na druhou DÓŽA), 8. a 17. Degeryd, 14. a 37. Malmström, 49. Julkunen. Diváci: 426.

Warberg – Växjö 5:5 (0:2, 4:2, 1:1)
Branky: 34. a 41. Karlander, 23. Welin-Odeback, 33. Emanuelsson, 39. Eriksson – 4. Persson, 6. M. Johansson, 25. Alroth, 28. Östergren, 51. Kjellson. Diváci: 847.

Mullsjö – Helsingborg 5:5 (2:0, 2:3, 1:2)
Branky: 20. a 45. Pettersson, 21. a 29. Gillek, 16. Hedlund – 36., 54. a 59. Johnsson, 27. a 36. Lindholm. Diváci: 1023.

Falun – Mora 9:3 (3:0, 2:3, 4:0)
Branky: 19. a 56. Carlström, 41. a 55. E. Johansson, 10. Hajo, 18. Enström, 38. Larsson, 39. Andriansson, 57. Fahlström – 29. Simons-Pettersson, 31. Westlund, 37. Mbanza. Diváci: 2543.

Sirius – Storvreta 4:5 (1:2, 0:3, 3:0)
Branky: 46. a 51. Nilsson, 36. Svensson, 58. Barck – 4. a 40. Sjögren, 16. Lindholm, 26. Paulsson, 28. Holtz. Diváci: 2325.