Matěj Jendrišák. Foto: Fredrik Berggren, fredrixzone.se Matěj Jendrišák. Foto: Fredrik Berggren, fredrixzone.se
16. 11. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák budí před MS strach. Nájezd neproměnil, Moru však sestřelil dvěma góly

Matěj Jendrišák má formu! V 11. kole nejvyšší švédské soutěže vstřelil dvě branky do sítě Mory a jeho Linköping vyhrál na domácí půdě 8:4. A to ještě reprezentační útočník neproměnil v úvodu utkání nájezd. Na jihu Švédska panuje spokojenost. Linköping totiž vede Superligu o bod před druhým Pixbem. Gólově se dnes z Čechů prosadil také Martin Tokoš, na vítězství Dalenu to však nestačilo.

Matěj Jendrišák nenačal utkání úspěšně. Ve druhé minutě se postavil k exekuci samostatného nájezdu, jenže jeho pokus po bekhendové kličce skončil až za mantinelem. Jenže pak se český reprezentant ukázal v lepším světle. V 15. minutě zvyšoval už na 2:0 pro domácí a v 52. minutě přidal svůj druhý úspěšný zásah.

Linköping vyhrál 8:4 a i nadále vévodí švédské Superlize. Zápas nabídl ještě jednu zajímavost. V dresu KAIS Mora se představil Max Wahlgren, tedy bývalý útočník Chodova. Matěj Jendrišák se tak na hřišti střetl se svým bývalým spoluhráčem, se kterým došel v sezoně 2012/2013 až do Superfinále.

Max Wahlgren a Matěj Jendrišák

Na záda mu ovšem dýchá Pixbo, které na domácím hřišti vyprovodilo deseti góly Mullsjö. O výhru Pixba se postarali především čtyři dvougóloví střelci – Linus Henrikssson, Daniel Calebsson, Martin Östholm a Kaspar Hydén. Do zápasu zasáhl i Patrik Dóža, ale tentokráte se střelecky neprosadil.

Martin Tokoš měl tu čest hrát před obdivuhodnou návštěvou. Zápas mezi Storvretou a Dalenem zhlédlo 1967 diváků. Přestože český útočník ve třetí třetině přidal gól, jeho tým prohrál na půdě favorita 3:8 a spadl na 8. příčku, která jako poslední zajišťuje účast v play off.

Výsledky 11. kola švédské superligy:

Falun – Warberg 7:5 (0:0, 2:2, 5:3)
Branky: 44. a 46. Carlström, 27. Tiitu, 37. Hallén, 53. Enström, 54. Adriansson, 57. Skog – 25. Wallgren, 39. Palmén, 42. Karlander, 55. Hasselström, 56. Kongstad. Diváci: 1384.

Granlo – AIK Stockholm 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)
Branky: 2. a 19. Nilsberth, 33. a 51. A. Samuelsson, 2. Karlsson, 40. J. Samuelsson, 54. Nordlund – 31. a 52. Hagberg, 18. Björkström, 33. Kanebjörk, . Diváci: 707.

Växjö – Höllvikens 7:6 (1:2, 2:1, 3:3 – 1:0) po prodl.
Branky: 42. a 57. Roos, 14. Ahlroth, 21. Jämtdal, 35. A. Andersson, 52. Marcus Johansson, 65. Persson – 7., 16. a 28. Wilhelmsson, 49. a 60. Karlson, 45. Sjöstedt. Diváci: 1600.

Helsingborg – Sirius 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Branky: 8., 34. a 46. Johnsson, 20. Nodrgren, 23. Lindberg, 48. Kukkola, 57. Moilanen – 6. Ohlsson, 57. Moilanen. Diváci: 605.

Storvreta – Dalen 8:3 (2:0, 1:1, 5:2)
Branky: 43., 53. a 59. Sundstedt, 17. a 19. Sjögren, 21. a 59. Olsson, 58. Rudd – 30. a 46. Kronberg, 50. TOKOŠ. Diváci: 1967.

Pixbo – Mullsjö 10:4 (3:3, 2:1, 5:0)
Branky: 4. a 60. L. Henriksson, 9. a 60. Calebsson, 12. a 50. Östholm, 32. a 48. Hydén, 29. Malmström, 49. O. Henriksson – 1. a 3. Gillek, 5. Utterberg, 39. Pettersson. Diváci: 486.

Linköping – Mora 8:4 (2:0, 2:1, 4:3)
Branky: 15. a 52. JENDRIŠÁK, 13. Pettersson, 27. Lanver, 37. Hovlund, 47. Dargren, 59. Karlsson, 60. Alm – 51. a 60. Mbanza, 23. Holtz, 46. Persson. Diváci: 898.