4. 3. 2012 Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Švédsko: Dalen předvedl neuvěřitelný obrat

Dalen předvedl na hřišti Caperia neuvěřitelný závěr. Ještě 50 sekund před koncem prohrával Tomašíkův tým 5:7, dvěma góly v power play ale vyrovnal na 7:7 a ve 13 sekundě prodloužení zařídil bod navíc Robin Nilsberth.

Naději na play off oživili hráči stockholmského AIK, kteří vyhráli v Umeå 5:4. Storvreta už je jen krůček od vítězství v základní části, z Linköpingu přivezla vítězství 7:5 a vede švédskou superligu o 8 bodů před Falunem.

Švédsko, superliga, nedělní výsledky:

Helsingborg – Jönköping 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)
6., 21. a 52. Nordgren, 33. a 49. Olsson, 20. Gullstrand, 29. Azelius, 46. Helgesson – 12. vlastní, 25. Sjöman, 49. Ihrman. Diváci: 803.

Caperio – Dalen 7:8p (2:2, 2:1, 3:4 – 0:1)
21. a 51. Hyvärinen, 53. a 53. Eriksson, 8. Norling, 9. Hedengran, 22. Hagberg – 4. a 47. Carlbom, 4. Kronberg, 33. Hjort, 44. P. Bodén, 60. Wallgren, 60. Samuelsson, 61. Nilsberth. Diváci: 488.

Linköping – Storvreta 5:7 (1:3, 1:1, 1:3)
13. a 41. M. Johansson st., 24. Norrström, 49. Agren, 55. M. Johansson ml. – 11. a 15. Mika Kohonen, 1. Öhman, 35. Holtz, 46. Oredsson, 53. M. Samuelsson, 60. Berggren. Diváci: 1089.

Mullsjö – Tyresö 4:6 (1:2, 1:1, 1:3)
2., 24. a 41. Van Keppel, 56. Palmqvist – 14. a 53. Ferraresi, 8. Cederborg, 23. Rustas, 52. Ahrreman, 59. Längberg. Diváci: 1048.

Umeå City – AIK Stockholm 4:5 (2:1, 0:3, 2:1)
12. Reinholdt, 17. Viklund, 41. Tuomas, 50. Holmgren – 24. a 34. Kim Nilsson, 3. Ericsson, 25. Thorsson, 57. Blomberg. Diváci: 968.

• Looky napsal:

Chápu snahu o co nejbulvárnější nadpis, ale ve florbale mi tohle neuvěřitelné nepřijde:) „Skvělý“, „úžasný“ jsou jistě lepší slova… navíc vyhráli až v prodloužení, takže stav, co se bodového zisku, ani úplně neobrátili.
    Nicméně, i tak to je samozřejmě povedená koncovka zápasu, která se neděje každý den…:D

• bedlák napsal:

mě teda dva góly v 60.minutě proti caperiu přijdou jako minimálně ultimátní srovnání.. ;] gólů ve 13.sec prodloužení padá taky jako máku, což? (.

Tak Caperio nastudované nemám, ani jsem ten zápoas neviděl, ale podle tabulky týmy dělí jen 4 body, takže vyrovnaní soupeři.

V tom zápase se oba týmy střídali ve vedení při šňůrách 2-4 gólů v řadě.

Než padl ten 6. gól Dalenu, hrálo se asi 6 minut bez gólu, takže to mohlo být jen vyvrcholení X-minutového tlaku, pak třeba nižší koncentrace a strach, že ztratí zápas a druhý rychlý druhý gól. V prodloužení pořád museli myslet na ztracený vyhraný zápas a dostali další gól.

„Neuvěřitelný“ znamená, že bych si po přečtení článku měl pomyslet, že se jistě museli splést a takto se to stát nemohlo. Takových obratů a závěrů už i u nás určitě pár bylo, Tatran by mohl vyprávět. Mám pocit, že nějak podobně taky Bohemka poslala před dvěma lety Havířov do 1.ligy.