Denisa Billá po roce povede Herbadent do Superfinále. Foto: Otakar Prášek
11. 12. 2014 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Herbadent si v dohrávce poradil 13:1 s Tatranem a vede

Dnešek využily celky Herbadentu a Tatranu k tomu, aby spolu sehrály odložené utkání 3. kola extraligy. Souboj Davida s Goliášem skončil výhrou vicemistryň 13:1.

Favorit neponechal nic náhodě a už úvodní třetinu vyhrál 4:1, když čestný úspěch Střešovic zaznamenala kapitánka Barbora Beranová. Na straně vítězů vynikala především obranná dvojice Billá, Čapková, která dohromady posbírala 9 kanadských bodů, přičemž prvně jmenovaná ještě neproměnila v půli utkání trestné střílení.

Dvěma góly se pak v utkání, které bylo přeloženo kvůli rozsáhlé marodce na obou stranách, blýskla nadějná juniorka Adéla Polívková.

Herbadent tak v čele tabulky vystřídal Chodov, na který má 3bodový náskok. Třetí jsou Vítkovice, kterým ale rovněž chybí odehrát utkání 3.kola. To si odložily kvůli účasti na Poháru mistryň, Jičín vyzvou doma příští příští týden v pátek od 20.30 na Dubině.