21. 3. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Švédsko: Pixbo na úvod padlo, Tomašík dal gól

Ve Švédsku začalo play off. První vítězství získal překvapivě Warberg, který zaskočil sebevědomé Pixbo. Radovala se i Storvreta, Falun a Caperio. Gólem se prezentoval i reprezentační forvard Milan Tomašík. Jeho Dalen ale nakonec podlehl v Tibblehalen těsně 5:6.

Milan Tomašík dal letošní první gól Dalenu v play off, nakonec ale jeho trefa na vítězství nestačila. Dalen na hřišti Caperia přežil několik vyloučení, nakonec ale při hře 5 na 5 během 82 sekund třikrát inkasoval. Seveřanům mohutný finiš nestačil, dokázali pouze snížit z 2:6 na 5:6, a tak se z prvního čtvrtfinálového vítězství raduje tým ze Stockholmu.

Překvapivé vítězství urval Warberg na hřišti Pixba. Loňský finalista, který se v sezoně velmi trápil a play off si zařídil až na poslední chvíli, vedl rychle 3:0, a i když domácí „lišky“ vyrovnaly na 4:4, rozhodující slovo si vzal zkušený zadák Kimmo Eskelinen a dvě minuty před koncem zařídil vítězství pro Warberg.

Storvreta porazila Linköping 9:5 díky 6 gólům v poslední třetině, první triumf Falunu nad Helsingborgem zařídil hattrickem a gólem v prodloužení Enström.

Čtvrtfinále – 1. zápasy:

Storvreta – Linköping 9:5 (1:1, 2:3, 6:1)
12., 23., 53. a 59. Öhman, 51. a 51. Berggren, 31. Oredsson, 57. Kanebjörk, 60. F. Holtz – 21. a 52. M. Johansson st., 5. Norström, 33. M. Johansson ml., 36. A. Karlsson. Diváci: 1345. Stav série: 1:0.

Pixbo – Warberg 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
29. Julkunen, 45. Calebsson, 46. Wiklund, 56. Rosén – 13. H. Olofsson, 13. Joak. Andersson, 14. Henriksson, 37. Svensson, 58. Eskelinen. Diváci: 1230. Stav série: 0:1.

Falun – Helsingborg 6:5p (1:0, 1:3, 3:2 – 1:0)
45., 49. a 62. Enström, 13. a 43. Galante Carlström, 48. Hajo – 44. a 54. Nordgren, 33. Helgesson, 35. Lindberg, 36. Kukkola. Diváci: 1136. Stav série: 1:0.

Caperio – Dalen 6:5 (2:0, 1:2, 3:3)
6., 46. a 47. M. Karlsson, 19. a 34. Sundstedt, 47. Bron-Sundbom – 24. TOMAŠÍK, 31. Ermling, 49. J. Samuelsson, 52. P. Bodén, 57. Nilsberth. Stav série: 1:0.