Matěj Jendrišák a Hampus Dargren. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák a Hampus Dargren. Foto: Per Wiklund
28. 12. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

SuperMatěj na vše nestačil. I jeho 2+1 bylo proti Pixbu málo

Matěj Jendrišák se snažil, seč mu síly stačily. Jenže ani jeho 2 branky a gólová nahrávka jeho týmu na body nestačily a Linköping přišel na hřišti Pixba o první příčku švédské Superligy.

Linköping musela mrzet 1. třetina, ve které zazářil Victor Selindh a čistým hattrickem nasměroval Pixbo za vítězstvím. Nakonec až 4gólovou ztrátu ale Linköping začal i díky příspěvkům českého centra stahovat. Po 2. třetině bylo manko poloviční a hosty musely nakonec mrzet i 2 neproměněné přesilovky.

Naopak Pixbo dokázalo početní výhody využít, a i když to byl opět Matěj Jendrišák, kdo snížil 50 sekund před koncem na 4:5, dotáhly „lišky“ zápas k vítězství.

Ve Falunu přišlo po Vánocích na mistrovský tým téměř 2500 diváků a sledovalo vítězství nad Granlem v poměru 7:4. Warberg pak doma zapsal povinné vítězství 5:3 nad Morou.