Milan Tomašík slaví vítězný gól proti Mladé Boleslavi
7. 1. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Florbalisté Dalenu po dlouhé sérii nezdarů konečně zabrali a po veledůležitém vítězství nad Växjö se přiblížili hranici play off na dva body. Skvěle vyšel úterní zápas Milanovi Tomašíkovi, který nastřílel hattrick, jeden gól přidal i Martin Tokoš.

S Dalenem to přitom na začátku zápasu nevypadalo vůbec dobře. Po fatálních chybách v rozehrávce hosté nekompromisně trestali a po první třetině vedli o dva góly. Domácí tým vrátila do hry Tomašíkem využitá přesilovka a v poslední třetině to už byla úžasná podívaná pro fanouška Dalenu.

Växjö sice odskočilo na 2:4, ale následní minuty patřily českým posilám Dalenu. Obrat načal svou dorážkou Martin Tokoš a po dalších gólech Tomašíka a Bodéna už se skóra začalo převracen na domácí stranu. Milan Tomašík pak ještě pojistil náskok a zkompletoval hattrick.

AIK Stockholm se začíná vyplácet angažování Rickieho Hyvärinena, který v podstatě zařídil vítězství v Höllvikenu. Sám dal dva góly a rozhodující trefu připravil minutu před koncem pro Patrika Hagberga.

Nečekané prohry počítají týmy z čela tabulky. Úřadující šampioni z Falunu dokázali jen jedinkrát pokořit obranu Mullsjö a prohráli těsně 1:2. Pixbo dokonce prohrálo na hřišti poslední Mory.

Mullsjö – Falun 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
10. Gillek, 36. Gidske – 17. Adrainsson. Diváci: 1215.

Mora – Pixbo 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
26. Edberg, 42. Hallvars Persson, 53. Riedi, 55. Tomth – 29. Malmström, 47. Östholm. Diváci: 378.

Dalen – Växjö 7:4 (1:3, 1:0, 5:1)
28., 48. a 52. TOMAŠÍK (na druhou SUCHÁNEK), 11. Kronberg, 45. TOKOŠ, 50. Bodén, 57. J. Eriksson – 11. a 15. Persson, 8. Roos, 44. M. Johansson. Diváci: 1301.

Höllviken – AIK Stockholm 5:6 (1:2, 0:1, 4:3)
54. a 56. Wilhelmsson, 8. Gullberg, 41. Persson, 46. P. Karlsson – 15. 19. Hyvärinen, 25. 53. Kjellbris, 51. Björkström, 59. Hagberg. Diváci: 566.