25. 3. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Finsko: Favorité vedou, SSV ale muselo otáčet

Úvodní zápasy semifinále finské Salibandyliigy dopadly dobře pro favorizované celky SPV Seinäjoki a SSV Helsinky. Mistrovské SSV ale muselo v poslední třetině dohánět tříbrankové manko a nakonec vyhrálo 7:6.

Koovee vedlo po 2. třetině v Helsinkách 6:3 a schylovalo se k další senzaci. Nakonec ale vzali do rukou osud utkání zkušení matadoři Mikael Järvi, Santtu Manner a Harri Forsten a domácí čtyřmi góly v řadě otočili na 7:6. David Rytych byl opět jen na střídačce, branku SSV hájil Toni Lötjonen.

Seinäjoki proti Happee ukázalo ofenzivní sílu, už v polovině zápasu nastřílelo soupeři 10 gólů a nakonec vyhrálo 14:6. Jen Mikko Kohonen se trefil čtyřikrát.

Finsko, semifinále – 1. zápasy:

Seinäjoki – Happee 14:6 (7:1, 3:2, 4:3)
10., 18., 20. a 31. Mikko Kohonen, 4., 9. a 50. Holopainen, 30. a 47. Härkönen, 1. Hulmi, 14. Kiviranta, 28. Malakmäki, 51. Koski, 56. Mäkelä – 5. Kainulainen, 26. Heikkinen, 40. Riitesuo, 56. Liikanen, 58. Mikkonen, 60. Kotovaara. Diváci: 896. Stav série: 1:0.

SSV Helsinky – Koovee 7:6 (3:3, 0:3, 4:0)
50. a 56. Järvi, 2. Petri Halonen, 10. Tiitu, 12. Järvinen, 46. Manner, 51. Forsten – 6. a 11. Mäenpää, 15. Mutanen, 26. Lehtinen, 31. Salin, 33. Paul Kotilainen. Diváci: 643. Stav série: 1:0.