Petr Salát rozhodl zápas s tatranem v 53. minutě. Foto: Jan Pavlíček Petr Salát rozhodl zápas s tatranem v 53. minutě. Foto: Jan Pavlíček
15. 1. 2015 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav zadělala na drama! Porazila Tatran a ztrácí už jen 4 body

Náskok střešovického Tatranu na čele extraligové tabulky se tenčí! Mladá Boleslav doma porazila lídra i díky hattricku Jiřího Curneyho 7:6, upevnila si postavení na druhé příčce a zdramatizovala závěrečné týdny nejvyšší české soutěže.

Bylo znát, že domácí tým měl při čtvrtečním večeru o poznání větší motivaci. Už při svém druhém pobytu na hřišti zamířil přesně Jiří Curney a i když Střešovice dvakrát dokázaly na jeho dvě branky rychle odpovědět, do kabin šli přesto s náskokem po Gwuźdźově šťastné střele domácí.

Mladé Boleslavi se poprvé podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů v polovině zápasu, Tatran ale dokázal využít sebemenšího zaváhání domácích a na začátku poslední třetiny srovnal.

Neúspěšně dopadl pro Boleslav ani další malý trhák, když Curney a Rožnovják urvali pro svůj tým znovu dvoubrankový náskok. Tatran totiž vzápětí svými dvěma góly vrátil do hry Milan Fridrich.

A tak nakonec rozhodla až šikovná střela Petra Saláta sedm minut před koncem. Na tento gól už Střešovičtí odpovědět nedokázali.

Technology Florbal MB – Tatran Střešovice 7:6 (3:2, 1:1, 3:3)
4. Curney (Křenek), 10. Curney (Jelínek), 19. Gwuźdź (Novotný), 31. Ludvík (Salát), 46. Curney (Tad. Chroust), 46. Rožnovják (Salát), 54. Salát (Ludvík) – 7. Mayer (Slavík), 10. Kolísko (Vávra), 38. Vávra (Deutsch), 43. Beneš (Natov), 47. Fridrich (Natov), 53. Fridrich (Natov). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 365.