30. 3. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

ŠVÉDSKO: Dalen je po 7 letech v semifinále

Druhými semifinalisty švédské superligy jsou hráči Dalenu, kteří doma porazili stockholmské Caperio 5:2 a celou sérii vyhráli 3:1 na zápasy. Vyřazení odvrátilo Pixbo, které vyhrálo ve Varbergu a pátý duel s Falunem si vynutil i Helsingborg.

Dalen už nechtěl sérii s Caperiem dál protahovat a za podpory domácího publika poprvé od roku 2005 postoupil do semifinále. Klíčový byl zejména výkon brankáře Fredrika Hörnqvista, který držel nulu až do 48. minuty. Dalen navíc nyní táhne formace Nilsberth, Wallgren – Carlbom, Samuelson a norský kapitán Ketil Kronberg.

Niclas Ericsson (Caperio) a Anton Ermling (Dalen) ve čtvrtfinálovém souboji

V semifinále švédské ligy je tak i Čech: reprezentační forvard Milan Tomašík. „Celkově to bylo podobné jako ten předchozí zápas. Zachytal gólman, tradičně dobře hrála první lajna a hlavně v závěru Caperio nevydrželo psychicky,“ říká Tomašík. Hosté namísto dotahování skóre seděli v závěrečné třetině 4x na trestné lavici.

Pixbo natáhlo sérii s Warbergem zejména díky povedené poslední třetině, ve které otočilo z 2:3 na 5:3. Domácím, kteří nakonec prohráli 5:6, citelně chyběl zraněný Magnus Svensson.

Daniel Johnsson

V Helsingborgu zářil Daniel Johnsson, který hattrickem pomohl otočit vývoj zápasu s Falunem a zařídil těsné vítězství 6:5. Rozhodující zápas se bude hrát ve Falunu.

Švédsko, čtvrtfinále – 4. zápasy:

Warberg – Pixbo 5:6 (0:1, 3:1, 2:4)
Branky:
22. H. Olofsson, 24. Eskelinen, 39. Canerstam, 58. S. Nilsson, 60. Henriksson – 12. a 33. Östholm, 47. a 52. Julkunen, 43. Henriksson, 60. Andersson. Diváci: 2006. Stav série: 2:2.

Dalen – Caperio 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky:
24. a 48. J. Samuelsson, 10. Kronberg, 25. Lundström, 52. P. Bodén – 48. Bron-Sundbom, 60. M. Karlsson. Diváci: 2056. Konečný stav série: 3:1.

Helsingborg – Falun 6:5 (0:2, 2:1, 4:2)
Branky:
37., 39. a 58. Johnsson, 24. Azelius, 46. Kukkola, 48. Nordgren – 7. Fernqvist, 8. Galante Carlström, 27. Skog, 41. Enström, 49. Hajo. Diváci: 1454. Stav série: 2:2.