4. 4. 2012 Zahraničí (5) KOMENTÁŘŮ

ŠVÉDSKO: Falun a Dalen mají první vítězství

Úvodní zápasy semifinále švédské superligy skončily velkými překvapeními. Storvreta doma nezvládla poslední třetinu a podlehla Falunu 4:8, ze hřiště Pixba veze první vítězství 5:4 také severský Dalen.

Ve Fyrishovu to dlouho vypadalo na jasnou záležitost favorita. Storvreta vedla po 40 minutách 4:2 a diktovala v duelu s Falunem tempo. Hosté ale v poslední třetině ukázali, kde je jejich síla. Dvojice Rasmus Enström – Alexander Galante Carlström čtyřmi góly otočila skóre na 4:6 a hosté ještě v posledních 2 minutách navýšili vítězství na konečných 8:4.

Alexander Carlbom (29) a Johan Samuelsson (2) z Dalenu bojují o první semifináové vítězství

V göteborském Scandinaviu opět zářila první formace Dalenu a Pixbo se muselo sklonit před uměním Ketila Kronberga a jeho parťáků. Právě norský tahoun týmu z Umeå zařídil v průběhu poslední třetiny rozhodující náskok z 3:2 na 5:2. Domácí sice góly Runnestiga a Calebssona snížili na rozdíl jednoho gólu, ale Dalen, za nějž nastoupil i reprezentační forvard Milan Tomašík, v posledních 46 sekundách vítězství uhájil.

Švédská superliga, semifinále – 1. zápasy:

Pixbo – Dalen 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
2. Reichenberg, 26. Östholm, 59. Runnestig, 60. Calebsson – 17. a 36. Carlbom, 41. a 58. Kronberg, 27. Nilsberth. Diváci: 2062. Stav série: 0:1.

Storvreta – Falun 4:8 (3:2, 1:0, 0:6)
10. a 15. Stenberg, 4. Berggren, 35. F. Holtz – 8., 44. a 48. Enström, 6. a 60. Rudd, 49. a 57. Galante Carlström, 59. Carlgren. Diváci: 2022. Stav série: 0:1.