9. 4. 2012 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Kiviranta řádil, finále je vyrovnáno

Hráči SPV Seinäjoki předvedli ve druhém semifinále finské ligy parádní obrat. Ještě 8 minut před koncem prohrávali na hřišti SSV 2:5, nakonec ale zvítězili 6:5 po prodloužení. Odvrátili tak nepříznivě se vyvíjející průběh série a srovnali na 1:1.

Pokud by SSV doma vyhrálo, bylo by jen jedno vítězství od obhajoby loňského titulu. Do vedení 5:2 dostal domácí tým Estonec Rein Kivi.

Jenže pak přišla velké chvíle Tuuky Kiviranty. Kanonýr z SPV snížil na 3:5 a 31 sekund před koncem zařídil vyrovnání. Práci dokonal Kiviranta po 51 sekundách prodloužení, kdy pošesté překonal Toniho Lötjonena a poslal sérii za stavu 1:1 do Seinäjoki.

Salibandyliiga, finále – 2. zápas

SSV Helsinky – SPV Seinäjoki 5:6p (2:1, 2:1, 1:3 – 0:1)
1. a 25. Järvinen, 25. a 49. Kein Kivi, 16. Forsten – 53., 60. a 61. Kiviranta, 7. Taurama, 34. Holopainen, 53. Karjala. Diváci: 1440. Stav série: 1:1.