10. 4. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

ŠVÉDSKO: Pixbo odvrátilo konec sezony

Pixbo vybojovalo v göteborské hale Scandinavium pokračování semifinálové série. Ve třetím duelu s Dalenem vyhrálo 5:3 a snížilo stav série na 1:2 na zápasy. Blíže Superfinále je Storvreta, která doma porazila Falun těsně 6:5.

Pixbo mělo vynikající nástup a už po čtvrthodině vedlo 3:0. Jenže houževnatí Seveřané se nechtěli vzdát, do konce třetiny Svahnovou zásluhou snížili a v dalším průběhu zápasu si vytvořili velkou převahu. Pixbo držel gólman Jon Hedlund, který měl oproti svému protějšku Fredriku Hörnqvistovi daleko víc práce.

Dalen se dvakrát dostal na dostřel jedné branky, prohrával 2:3 a 3:4, ale na vyrovnání nedosáhl. O výsledku definitivně rozhodl Patrik Malmström 36 sekund před koncem. Milan Tomašík odehrál za Dalen 2 třetiny.

V uppsalském Fyrishovu se tísnilo téměř 2500 diváků, kteří se o výsledek domácí Storvrety dlouho báli. Falun totiž vedl v průběhu 2. třetiny po gólu Jakoba Lundmarka už 4:2 a měl nakročeno ke druhému vítězství. Jenže Storvreta vzala osud zápasu do svých rukou a během necelých 3 minut otočila na 5:4. Falun sice ještě stačil Ruddovým gólem vyrovnat, poslední slovo si však vzal 3 minuty před koncem Henrik Stenberg.

Švédsko, superliga – 3. semifinále

Pixbo – Dalen 5:3 (3:1, 0:1, 2:2)
16. a 60. Malmström, 6. Wiklund, 14. Calebsson, 43. Rosén – 17. Svahn, 30. Kronberg. 54. J. Samuelsson. Diváci: 2028. Stav série: 1:2.

Storvreta – Falun 6:5 (0:1, 2:2, 4:2)
24. a 51. Mika Kohonen, 33. M. Samuelsson, 48. Berggren, 50. Kanebjörk, 57. Stenberg – 11. Galante Carlström, 27. Enström, 35. Skog, 44. Lundmark, 51. Rudd. Diváci: 2443. Stav série: 2:1.