Hráči FBC Ostrava mají postup nadosah. Foto: Martina Egersdorfová. Hráči FBC Ostrava mají postup nadosah. Foto: Martina Egersdorfová.
27. 2. 2015 Další soutěže (0) KOMENTÁŘŮ

Junioři Ostravy zaskočili Spartu, Boleslav drží krok s Tatranem

O víkendu se odehráli první dvojzápasy čtvrtfinále play off juniorské G2 ligy. Největší překvapení mají na svědomí mladíci z Ostravy, kteří senzačně přehráli Spartu v obou utkáních a už v sobotu mohou sérii hranou na 3 výhry na vlastním hřišti ukončit. Roli favoritů potvrdili Bohemians a Vítkovice, jedinou vyrovnanou sérií tak zůstává souboj mezi Tatranem a Boleslaví.

Jako první vstoupili minulý v pátek do play off Bohemians a Náchod. Skóre utkání otevřel už po 37 vteřinách Filip Bílek a na první přestávku šli Klokani s náskokem 3:0. Náchod sice nedal svojí kůži lacino, Bohemians ale i tak došli k pohodové výhře 9:4. Filip Bílek, který se k florbalu před začátkem sezony vrátil po roce stráveném na studijním pobytu v USA nakonec nasázel hattrick, 5 body (2+3) se blýskl David Šimek.

Ještě jednoznačnější bylo druhé utkání série. Stav 7:0 pro domácí po dvou třetinách dovolil trenérské dvojici Kieler-Krbec dát příležitost všem hráčům včetně 16letého náhradního gólmana Filipa Touška. Na demolici Náchoda se největší měrou podílel fenomenální Radek Mandík, který ke třem gólům přidal jednu přihrávku.

FBŠ Bohemians DDM Praha 7 – Florbal Primátor Náchod 9:4 (3:0, 3:3, 3:1)
Branky: 1. Bílek (D. Šimek), 14. Sklenář (D. Šimek), 20. Tůma, 28. Hoffer (Kordoš), 31. Bílek (D. Šimek), 40. Bílek (Křivanec), 42. D. Šimek (Krebner), 51. Hoffer (Tůma), 52. D. Šimek (Mandík) – 30. Bachtík (Mědílek), 36. Bachtík (Mědílek), 38. Hušek (Kováčik), 53. Macháček (Malík). Diváci: 61.

FBŠ Bohemians DDM Praha 7 – Florbal Primátor Náchod 9:1 (2:0, 5:0, 2:1)
Branky: 6. D. Šimek (Kordoš), 16. Hoffer (Kieler), 29. Mandík (Tůma), 30. Hoffer (Mandík), 34. Mandík (Tůma), 35. D. Šimek (Krebner), 40. Mandík (Kieler), 49. Krebner, 58. Kolář (Sklenář) – 58. Bachtík. Diváci: 65.

Kapitán 1. SC Štěpán Kostolány potřeboval pouhých 20 sekund prvního zápasu na to, aby vsítil premiérový gól série proti Ústí. Severočeši přijeli do Ostravy pouze s jedním gólmanem a 14 hráči do pole a hlavně bez svého zlatého chlapce Mikuláše Krbce. Ústečtí střelci se prosadili v každé třetině jednou, to však bylo málo a vedení v sérii se ujali Vítkovice.

I v druhém zápase byl výraznou postavou Kostolány, který si připsal hattrick. Severočeši ale podali skvělý výkon, byli favoritovi vyrovnaným soupeřem a v zápase do konce vedli. Šťastnějším týmem byli však opět domácí, v čase 59:25 rozesmutnil ústeckou výpravu rozdílovým gólem 15letý dorostenec Martin Ulman.

1. SC Vítkovice Oxdog – Florbal Ústí 7:3 (4:1, 0:1, 3:1)
Branky: 1. Kostolány (Pešat), 8. Fenzl (Brzuchanski), 11. Jakubec (Kostolány), 13. Gattnar (Vilím), 43. Vilím (Pešat), 55. Pešat, 59. Pešat – 6. Kolstrunk (Štorek), 22. Šafařovský (Pavelka), 50. Kolstrunk. Diváci: 65.

1. SC Vítkovice Oxdog – Florbal Ústí 6:5 (2:3, 1:0, 3:2)
Branky: 3. Kostolány (Pešat), 5. Kostolány (Gattnar), 39. Kostolány (Pešat), 41. Pešat, 48. Brzuchanski (Ulman), 60. Ulman (Vilím) – 10. Mareš, 15. Novák, 17. Sattler (Kužel), 45. Štorek (Semerád), 52. Štorek. Diváci: 72

I díky dvěma asistencím chodovské posily Daniela Kronďáka vedl Tatran po první třetině 4:2. Pak se však domácí střelci nadlouho odmlčeli a Boleslav výsledek otočila na svojí stranu. V divokém závěru byli hosté k vítězství blíže, Mikuláš Komárek ale necelou minutu před koncem vyrovnat a prodlužovalo se. Hned první zápas potvrdil předpoklad, že půjde o nejvyrovnanější sérii celého čtvrtfinále – o jeho vítězi rozhodla až 8. várka samostatných nájezdů. Domácí Jan Zavadil nedal, zato boleslavský Vojtěch Hrůza byl tváří v tvář jeho bratrovi úspěšný a odstartoval radost Středočechů.

Vyrovnání čtvrtfinálového souboje Boleslav svým výkonem svěřencům Luďka Beneše hodně ulehčila. Po první třetině a výsledku 5:0 nebylo co řešit, zkušenosti posbírali i v sestavě přítomní dorostenci a skóre se nakonec zastavilo na neuvěřitelném výsledku 15:0. Na první nulu v sezoně se příliš nenadřel gólman Tomáš Fibiger, jenž zastavil všech 7 střel soupeře.

Tatran Omlux Střešovice – Technology Florbal MB 8:9 po náj. (4:2, 0:2, 4:4 – 0:0 – 0:1)
Branky: 1. Skřivánek (Bína), 10. Vašíček (Kronďák), 14. Beneš (Kronďák), 18. Vaculčiak (Hudera), 51. Komárek (Němeček), 52. Jan Zavadil (Beneš), 56. Vašíček (Beneš), 60. Komárek (Beneš) – 5. Kopecký (Emlar), 14. Štěrba (Hrůza), 28. Kotrlec (Štěrba), 30. Pešek (Lehký), 47. Kotrlec (Štěrba), 49. Rakušan (Kotrlec), 51. Emlar (Hofman), 53. Rakušan (Kotrlec), rozhodující nájezd Hrůza. Diváci: 37.

Tatran Omlux Střešovice – Technology Florbal MB 15:0 (5:0, 7:0, 3:0)
Branky: 2. Beneš, 3. Meliš (Hanč), 4. Beneš (Vaculčiak), 12. Vaculčiak (Beneš), 15. Skřivánek (Bína), 27. Tlapák (Vaculčiak), 30. Jakub Kolísko (Hudera), 31. Tlapák (Meliš), 34. Vaculčiak (Tlapák), 34. Komárek (Jakub Kolísko), 38. Jan Zavadil (Skřivánek), 40. Komárek (Němeček), 46. Sluka (Jakub Kolísko), 55. Tlapák, 57. Vaculčiak (Tlapák). Diváci: 31.

Pouze první třetina se povedla v úvodním utkání hráčům Sparty, jejich vedení 2:1 však rychle po přestávce smazal Dominik Mrowiec. Rozhodující moment přišel na konci druhého dějství. Sparťanský obránce Sebastian Jakob si srazil míček do vlastní branky a Ostrava se dostala poprvé v zápase do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce už hosté dominovali. Mrowiec dokončil svůj hattrick, sparťanům nepomohli ani dvě vzájemné potyčky se soupeři a z prvního utkání odešli poraženi.

Do druhého utkání Ostrava nastoupila překvapivě posílena o několik hráčů v čele s Danem Kašovským, kteří hráli v sobotu domácí utkání extraligy mužů. A k vidění byl velmi vyrovnaný souboj. Hosté se ve druhém dějství opět ujali nejtěsnějšího vedení, rudí však dokázali i díky své hvězdné dvojici Jaroš-Pruner vyrovnat a zápas spěl do prodloužení. Tři minuty před koncem ale poslal Ostravu do vedení Jan Křiva a sparťané už odpovědět nedokázali. FBC si z Barrandova senzačně odvezlo dvě výhry a bude mít dva pokusy v domácím prostředí stvrdit postup a pokračovat tak v cestě za obhajobou loňského titulu.

AC Sparta Praha – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)
Branky: 8. Tomanec (Pruner), 12. Henrich (Jeníček), 44. Špalek (Jaroš), 54. Kabele (Zeman) – 12. Kocour (Krejčíček), 21. Mrowiec (Řezáč), 39. vlastní Jakob, 41. Zimmer (Šimčík), 45. Mrowiec, 50. Řezáč (Foltínek), 51. Mrowiec. Diváci: 73.

AC Sparta Praha – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:7 (3:2, 1:3, 2:2)
Branky: 15. Špalek (Pruner), 19. Krejča (Hendrich), 19. Kabele (Hendrich), 32. Jaroš (Pruner), 46. Kabele (Krejča), 51. Jaroš (Pruner) – 5. Řezáč (Foltínek), 12. Foltínek, 25. Kašovský (Vítovec), 29. Mrowiec (Šimčík), 40. Kašovský (Hudec), 43. Kašovský (Křiva), 57. Křiva (Vítovec). Diváci: 39.