15. 4. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Švýcarský titul má opět Wiler, už pošesté v řadě

Florbalisté Wileru jsou pošesté v řadě a poosmé v historii mistry Švýcarska. Prodloužení vítězné série jim přineslo vítězství v 5. finále proti Grasshoppers Curych, týmu Aleše Jakůbka, které doma vyhráli 11:5 a celkově triumfovali 4:1 na zápasy.

Wiler šel za obhajobou rázně už od úvodních minut. Po 1. třetině svítil na ukazateli skóre stav 6:1 a bylo zřejmé, že 1500 diváků si ve zbývajícím průběhu utkání jen užije exhibici.

Kobylky sice snížily na 3:6, ale další minuty už patřily zase Wileru. Na konečném výsledku 11:5 měl nejvýraznější podíl střelec hattricku Phillip Fankhauser. Wiler kraluje švýcarské SML nepřetržitě od roku 2007.

Švýcarská liga, finále – 5. utkání:

SV Wiler-Ersigen – Grasshopper Club Curych 11:5 (6:1, 1:2, 4:2)

Branky: 1., 48. a 59. Fankhauser, 11. a 43. Jussila, 19. a 21. Ch. Hofbauer, 2. Berlinger, 6. Mendelin, 7. Bieber, 53. Meister – 2. L. Parli, 21. Zürcher, 21. Wolfer, 51. Helfenstein, 59. Adank. Diváci: 1536. Konečný stav série: 4:1.