Liberec - Otrokovice. Foto: flickr FBC Liberec Liberec - Otrokovice. Foto: flickr FBC Liberec
19. 3. 2015 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Boj o záchranu pokračuje. Panteři jdou s Libercem do sedmého zápasu

Série nekončí! Ani Liberec, ani Otrokovice ještě nemohou slavit záchranu. Panteři doma zvládli šestý zápas prvního kola play down a po jednoznačném výsledku 8:2 si vynutili rozhodující sedmý duel.

Tentokrát to měl domácí tým trochu ulehčené. Panteři si dodali sebevědomí v poslední třetině libereckého pátého zápasu, kterou vyhráli 6:0 a doma pokračovali v kanonádě. Po prvním dějství byl stav 3:0 a nikdo se nedivil.

Liberec sice ve druhé třetině snížil dvěma góly na jednobrankový rozdíl, kapitán Tomáš Sovják však drama rychle utnul. Pouhých 24 sekund po druhém gólu hostů zkompletoval hattrick, další pojistku brzy přidal Petřík.

V poslední třetině šlo už jen o skóre. Otrokovice vyhrály celkově 8:2 a chystají se na cestu pod Ještěd.

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)
Branky: 4. Sovják (Valčík), 17. Sovják (Vaněk), 18. Ťopek (Kostka), 33. Sovják (Spáčil), 35. Petřík (Ťopek), 45. Sovják (Vaněk), 47. Kostka (Ťopek), 55. Kostka (Petřík) – 23. Strobach (Valeš), 33. Galbavý (Strobach). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 2:0. Bez vyloučení. Diváci: 252.