29. 4. 2012 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Mistři světa dostali od Švédů 10 gólů

Florbaloví mistři světa z Finska dostali v neděli Bernu pořádný direkt. Sedm měsíců před startem světového šampionátu podlehli tradičnímu rivalovi ze Švédska 3:10. Tým Tre Kronor vedl v poslední třetině dokonce 10:0!

Jestliže Martin Östholm hovořil po zápase s Čechy o tom, že je třeba vytvořit si respekt, pak se záměr Švédům stoprocentně vydařil. Už v 1. třetině lovil Henri Toivoniemi ze své sítě míček 4x a brankostroj nezastavil ani vystřídavší Jarno Ihme.

Naopak Patrik Jansson držel čisté konto až do 52. minuty, kdy na ukazateli svítil téměř neuvěřitelný výsledek 10:0. Prvním finským střelcem byl Esa Jussila, po něm se trefili ještě Kauko a Lamminen.

Ve velké formě hrál Kim Nilsson, který zaznamenal hattrick. Trenér Jan-Erik Vaara slavil na postu hlavního kouče své první vítězství nad Suomi.

Výsledek EFT v Bernu 2012:
Švédsko – Finsko 10:3 (3:0, 4:0, 3:3)
7., 23. a 45. Kim Nilsson, 29. a 49. J. Larsson, 17. Svahn, 17. Malmström, 32. Sundstedt, 38. Berggren, 44. Nilsberth – 52. Jussila, 58. Kauko, 60. Lamminen. Rozhodčí: Baumgärtner, Kläsi (oba Švýc.). Diváci: 857.