Česká florbalová reprezentace mužů prohrála i ve druhém zápase turnaje EuroFloorball Tour v Kuopiu s Finskem. V sobotním zápase Češi už od začátku tahali za kratší konec a stav zkorigovali až dvěma brankami v závěru.
2. 11. 2008 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Čechům uštědřili lekci i Finové

Český tým nastoupil do utkání bez distancovaného Daniela Folty, který v pátečním utkání obdržel trest do konce zápasu. Absence zkušeného zadáka byla možná znát, domácí Finové totiž už v první třetině určili ráz utkání. Na konci první dvacetiminutovky si třemi slepenými góly vypracovali dostatečný náskok, který v průběhu dalších minut navyšovali.

Do druhé třetiny vystřídal gólmana Kafku Rytych, ale svěřencům Zdeňka Skružného nevyšel ani konec druhé dvacetiminutovky, kdy domácí tým navýšil na 7:0. V průběhu poslední třetiny se přiblížila hrozivá desítka. Za stavu 0:9 však Češi sebrali síly a kosmeticky stav upravili góly Chrápka a Sladkého, který se prosadil v přesilovce.

Finsko – ČR 9:2 (4:0, 3:0, 2:2)
Branky: 9. Punkari, 18. a 32. Hyvärinen, 18. a 45. Jussila, 19. Seppälä, 39. Koskelainen, 40. Vänttinen, 45. Mikko Kohonen – 51. Chrápek, 53. Sladký.
Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Rozhodčí: Jorstad, Zouhar (Norsko). Střely na branku 27:17. Diváků: 528.

Sestava ČR: Kafka (21. Rytych) – Garčar, Jakůbek, Trnavský, Chrápek, Nesměrák, Jelínek – Petr Kožušník, Cepek, Pavel Kožušník – Zálesný, Ostřanský, Novotný – Richter, Fridrich, Sladký.

Druhý zápas dne:
Švédsko – Švýcarsko 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)
Branky: 10. Eskelinen, 19. Carlsson, 57. Thorsell – 33. Antener, 40. Mendelin, 49. Zürcher.