12. 4. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Start zbrojí k poslednímu výjezdu sezóny, Litvínov odvrací matchball

O druhém hracím víkendu se mohlo rozhodnout. Za stavu 1:1 se série přesouvala do Prahy, šanci na zisk dvou bodů ale měly oba týmy stejně. Zatímco sobotní duel patřil s jedenácti zásahy domácím, druhý zápas, rovněž pro vítěze jedenáctibrankový, vyzněl lépe pro hosty.

FBC Start98 – SK Bivoj Litvínov 11:7 (2:2; 3:4; 6:1)
Branky: 5., 18. a 52. Eduard Piňos, 24. Jan Horálek, 34., 42. Martin Zeidler, 35., 43. Tomáš Kiprov, 47. Ondřej Vavro, 59. Matěj Štyler, 60. Tomáš Volf – 5. David Procházka, 19., 31. Lukáš Černý, 27. Ondřej Hertl, 30. Petr Chládek, 39. Viktor Hocelík, 44. Daniel Hulič. Rozhodčí: Oskar Novák a Přemysl Škaloud. Vyloučení: 6:2 + Petr Chládek 5. Využití: 2:1. Diváci: 233.

Zápas začal zostra, když už v páté minutě šli hosté do vedení. Domácí Piňos za jedenáct sekund srovnal, přičemž v osmnácté minutě dokázal navýšit. Dvojité vyloučená domácích v téže minutě nabídlo Litvínovu šanci na snížení, které se záhy dostavilo. Sedmi gólová prostřední část vyzněla lépe pro Litvínov. K vidění bylo nejen sedm gólů, na hřišti došlo i k vyostření situace – Chládek musel zchladit na pět minut hlavu, chvíli nato za potyčku při střídání dostali po dvou minutách Kropáček s Hocelíkem. Dvanáct sekund do sirény neuniklo rozhodčím nedovolené bránění a ven šel i Šišma. I poslední část byla ve znamení sedmi gólů, když domácí přidali na otáčkách a nastříleli šest gólů.

FBC Start98 – SK Bivoj Litvínov 9:11 (3:0; 1.5; 5:6)
Branky: 13., 42. Matěj Štyler, 18. Jan Horálek, 20. Michal Pražák, 39. a 58. Jiří Kropáček, 44. Petr Haspeklo, 48. Ondřej Vavro, 60. Tomáš Kiprov – 22. Jaroslav Kropáček, 26., 46., 51. a 58. Daniel Hulič, 27. Viktor Hocelík, 27., 51. David Procházka, 31. Jiří Pecháček, 57. Michal Skuhrovec, 58. Tomáš Skalitz. Rozhodčí: Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:1. Diváci: 225.

Nedisciplinovanost a neproměňování šancí vyšlo Litvínov draze – Hruška musel ze své brány míček vytáhnout hned třikrát. Do dalšího dějství ale Litvínovští vlétli jako uragán, v cestě za góly je nezastavilo ani vlastní oslabení. Pět tref a domácí přišli o lehké vedení z první části. Jejich gólové mlčení skončilo se závěrem druhé části po střele Kropáčka. Za stavu 5:6 se rozehrála poslední třetina. Hosté se dopustili několika drobných chyb, které vedly hned ke třem gólům Startu. Poté následovalo procitnutí, když Litvínov vstřelil šest gólů. Domácí za podpory dvou seti fanoušků sice přidali ke konci dva góly, další dva už byly nad jejich síly.