Ve svém posledním utkání turnaje World Challenge ve švédském městě Pitea podlehli v neděli čeští florbalisté úřadujícím mistrům světa z Finska 5:11. V celkovém pořadí skončili Češi na třetím místě.
26. 4. 2009 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Čeští florbalisté podlehli Finům vysoko 5:11

Češi vydrželi hrát s Finy vyrovnanou partii jen v první polovině zápasu. Seveřany přitom dostal do sedla gól do šatny na konci první části, to Hyvärinen potrestal vyloučení Cepka v momentě příchodu českého útočníka na hřiště.

V dalším průběhu už Češi nestačili a Finové pohodlně navyšovali náskok. V poslední třetině byla k vidění přestřelka, své další dva góly přidal Vojtěch Skalík, který se šesti přesnými zásahy útočí na primát pro nejlepšího střelce turnaje.

„Po vcelku povedené první třetině jsme postupem času odpadli hlavně fyzicky. Je vidět, že hráči musejí na kondici ještě tvrdě pracovat. Co stačí v domácí extralize, je na světovou scénu opravdu málo,“ řekl po utkání oficiálním stránkám České florbalové unie nový lodivod týmu Tomáš Trnavský.

„Celkově jsme ale s turnajem spokojeni, byla to naše první společná akce. Kromě nepovedeného dneška jsme sehráli vyrovnanou partii se Švédskem a zaslouženě přehráli Švýcarsko,“ zhodnotil vystoupení reprezentace její trenér.

World Challenge, turnaj série Euro Floorball Tour (muži):

Česká republika – Finsko 5:11 (0:1, 1:4, 4:6)

Branky: 17. a 55. Skalík, 44. Šebek, 51. Tomašík, 58. Fridrich – 20. a 59. Hyvärinen, 23. a 57. Matikainen, 39. a 42. Laitila, 48. a 53. Öhman, 34. Kohonen, 36. Lax, 42. Helanen.