Luděk Beneš. Foto: IFF flickr, Calle Ström Luděk Beneš. Foto: IFF flickr, Calle Ström
6. 5. 2015 Reprezentace - Junioři (2) KOMENTÁŘŮ

Český vtípek: Trenér si vzal trenky s nápisem Sverige

 Poctivá příprava? Motivace? Nic z toho se nedá podcenit. Je potřeba myslet i na ty nejmenší detaily. Možná jste si toho nevšimli, ale trenér české juniorské florbalové reprezentace si vzal před bojem o bronz na mistrovství světa provokativně trenky s nápisem „Sverige“. Jednoduše se ze Švédů nepodělal.

Českého fanouška může těšit, že tým trenéra Luďka Beneše uspěl, vzal dokonce medaili domácím favorizovaným Švédům. Český kouč navíc prokázal i smysl pro humor, po zápase provokativně ukázal své spodní prádlo. Mladí Švédové v tu chvíli už měli sklopené hlavy, prohráli po prodloužení a vzpamatovávali se z obrovské potupy.

„Udělal jsem to preventivně, risknul jsem to, co kdyby to náhodou vyšlo. Ale klukům jsem to neříkal,“ usmál se český kouč, který pro vtípky nechodí daleko. Přiznal ale, že riskovat měl i dřív: „Já jsem sebou měl i finské, jenže na semifinále jsem si je nevzal. Možná je to škoda,“ litoval.

Nakonec ale turnaj skončil medailově a nebyl to totiž ledajaký úspěch. Švédsko vůbec poprvé zůstalo na velké florbalové akci mimo stupně vítězů. A tak mohl přijít klasický český fórek. Trenérovy trencle s nápisem „Sverige“ se staly hitem. S trochu menším pochopením to samozřejmě brali poražení…


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Jirka Bareš napsal:

    jestli to poražení nechápou, tak je to pouze jejich problém, nápad je to dobrej:-)

  • marpetka napsal:

    Podle mne na úrovni amerického džouku. České vtípky jsou kultivované, tohle je adekvátní dvanáctiletému puberťákovi.

Napsat komentář

*