Chodovský kapitán Dan Maxa (č. 93) si se svými spoluhráči užil radost s pohárem pro vítěze. Foto: Adéla Půlpánová. Chodovský kapitán Dan Maxa (č. 93) si se svými spoluhráči užil radost s pohárem pro vítěze. Foto: Adéla Půlpánová.
14. 9. 2015 Turnaje (2) KOMENTÁŘŮ

Dalen na G2 Cupu neoslnil. Výhru slavili dorostenci Chodova

 Dorosteneckou část turnaje G2 Cup ovládl Chodov, který si ve finále porazil Spartu těsně 2:1. Třetí místo obsadili Bohemians po výhře nad Brnem. Obrovská očekávání nenaplnil Dalen, mladíci ze Švédska skončili nakonec až na 6. místě.

Jediní zahraniční hosté v mladší kategorii tradičního turnaje byli nalosování do skupiny A. Soupeřem jim byli pořádající ACEMA Sparta Praha a dále Tatran Střešovice, Bulldogs Brno a Hurrican Karlovy Vary. Ve skupině B se ocitli Chodov, FbŠ Bohemians, Ústí nad Labem, FBC Ostrava a Sokol Pardubice.

Dalen zvládl porazit Brno a rozstřílel Karlovy Vary, domácí Spartě ale hlavně díky hattricku odchovance Rudné Daniela Rileyho podlehl 2:5 a základní skupinu zakončil remízou s Tatranem. Sparta nakonec šla do čtvrtfinále z první pozice právě před švédským celkem, za nimi se seřadili Bulldogs a Tatran. Karlovy Vary skončili bez bodu poslední a zamířili do utkání o konečné 9. místo.

Skupinu B opanovali hráči Chodova, kteří inkasovali během 4 zápasů pouhých 7 gólů, o skóre před Ostravou. Bohemians skončili třetí a místo ve čtvrtfinále zbylo i na čtvrté Ústí. Pardubice se stali soupeřem Karlových Varů v zápase o 9. místo, když se jim rovněž nepovedlo ve skupině vybojovat ani bod.

Ze čtvrtfinále postoupili vítězové skupin Sparta s Chodovem a překvapivě i oba týmy z třetích míst – Bohemians vyřadili poměrně jasným výsledkem 5:1 Dalen a Brno v nájezdech přetlačilo Ostravu. V souboji nepostupujících se radovali Pardubice, 7. místo získal Tatran na úkor Ústí. Ani v zápase útěchy o 5. pozici neuspěl švédský Dalen, Ostravě podlehl 2:5.

Sparťanská letní posila Ivan Pergler měla hlavní zásluhu na vítězství svého týmu v semifinále. Bývalý hráč Vos Praha dal při výhře 3:2 Brnu dva góly. I boj o druhé místo ve finále byl velmi vyrovnaný. Teprve pár vteřin před koncem při powerplay Bohemians pojistil vítězství Chodova 3:1 gólem do prázdné brány Dan Maxa.

V zápase o bronz uspěli mladí Klokani po výsledku 6:2, když si rozhodující náskok vytvořili v úvodních dvou třetinách. Boji o turnajový titul kralovali oba gólmani. Zářil sparťanský Patrik Zítka, zahanbit se ale nenechal ani chodovský František Trojan. Díky gólům Dana Eremiáše a jeho jmenovce Maxy se nakonec radoval Chodov, za domácí se prosadil po pěkné tyči pouze Vilém Kavan.

Oba účastníci finále měli dvojnásobné zastoupení v All Stars Teamu turnaje. Za Spartu byli vybráni brankář Zítka a útočník Pergler, za Chodov dělostřelec Eremiáš společně s obráncem Jakubem Sklenářem. Šestici doplnili brněnský Patrik Fabián a Jan Dobisík z Bohemians.

Kanadské bodování vyhrál s 15 body (9+6) Jan Wojnar z Tatranu, nejlepším střelcem byl desetigólový Filip Nodrström z Dalenu, nejvíce asistencí (7) nasbíral jeho spoluhráč Hampus Öhgren spolu s Janem Dobisíkem. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen autor vítězné trefy celého turnaje Dan Maxa. V soutěži o nejtvrdší střelu zvítězil Michal Stránský z Brna, míček z jeho florbalky letěl rychlostí 170 km/h.

All Stars Team turnaje
Patrik Zítka (Sparta) – Jakub Sklenář (Chodov), Patrik Fabián (Brno) – Jan Dobisík (Bohemians), Dan Eremiáš (Chodov), Ivan Pergler (Sparta).

Výsledky G2 CUP CHALLENGE 2015
Skupina A

Sparta – Tatran 3:1
Sparta – Karlovy Vary 7:5
Tatran – Karlovy Vary 9:0
Sparta – Brno 6:9
Brno – Dalen 0:3
Tatran – Brno 3:3
Karlovy Vary – Dalen 1:10
Sparta – Dalen 5:2
Karlovy Vary – Brno 4:6
Tatran – Dalen 7:7

Skupina B
Chodov – Bohemians 5:2
Chodov – Ústí 6:0
Bohemians – Ústí 8:3
Chodov – Pardubice 12:2
Ústí – Ostrava 2:10
Pardubice – Ostrava 1:8
Bohemians – Ostrava 4:6
Ústí – Pardubice 4:1
Bohemians – Pardubice 10:2
Chodov – Ostrava 3:3

Čtvrtfinále
Sparta – Ústí 6:4
Chodov – Tatran 9:3
Dalen – Bohemians 1:5
Ostrava – Brno 3:4 na náj.

O 9. místo
Karlovy Vary – Pardubice 3:6

O 7. místo
Ústí – Tatran 3:4

O 5. místo
Dalen – Ostrava 2:5

Seminifále
Sparta – Brno 3:2
Chodov – Bohemians 3:1

O 3. místo
Brno – Bohemians 2:6

Finále
Sparta – Chodov 1:2


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • Peter napsal:

  Pardubice se stali, autor Dominik Hrubý. Dál netřeba číst a cokoli dodávat.

  • Petr napsal:

   Tady jde o personifikaci týmů do životných podstatných jmen a bylo to užito ve všech případech jednotně. Chápu ale, že v případě Pardubic a Karlových Varů to tahá za uši a mluvnicky to asi není správně.
   Stejně mám ale pocit, že to panu Hrubému někdo rediguje, protože chyb je již minimum a neskutečně se zlepšila interpunkce, která je často na tomto webu tragická. Což ale platí např. i o článcích na Florbalmagu, tam zejména.

Napsat komentář

*