Martin Tokoš v utkání se Siriusem. Foto: facebook IBK Dalen Martin Tokoš v utkání se Siriusem. Foto: facebook IBK Dalen
16. 9. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokošův gól pomohl Dalenu k prvnímu vítězství v sezoně

(VIDEO) Švédská Superliga viděla další český gól. Zasloužil se o něj Martin Tokoš, který v polovině první třetiny duelu Dalenu se Siriusem zavelel k obratu a jeho tým nakonec vyhrál 5:2.

Domácí sice již ve 30 sekundě nepohlídali nejproduktivnějšího hráče loňské sezony Billyho Nilssona, pak už ale čtyřmi góly otočili vývoj zápasu na svou stranu. Zápas nakonec rozhodla trefa Antona Akerlunda, který nastoupil na místě zdravotně indisponovaného Alexe Bodéna.

Anton Akerlund (77) a Patrik Suchánek. Foto: facebook IBK Dalen

Vítězně vkročil do Superligy nováček z Karlstadu, který doma porazil Warberg 5:3, a to zejména díky skvělé efektivitě. Hosté sice vypálili na branku Karlstadu dvojnásobek střel, ale měli smůlu, radovalo se domácí publikum.

První hattrick sezony má svém kontě Daniel Johnsson, který se vrátil do dresu Helsingborgu po nepříjemném zranění z konce poslední sezony. V jihošvédském derby přetlačil Helsingborg Växjö 8:7, i když vedl ještě 8 minut před koncem 7:3.

Vítězně začalo sezonu i Pixbo, které doma přehrálo Mullsjö i díky dvěma Selindhovým brankám 7:5. V prostředí, kde vyrůstal, se představil Isaac Rosén, jenže tentokrát v dresu konkurenta. Dal jeden gól, ale na zvrat to bylo málo.