Gustav Fritzell a Matěj Jendrišák. Foto: facebook Crusaders Live Gustav Fritzell a Matěj Jendrišák. Foto: facebook Crusaders Live
27. 9. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák řídil demolici Mikešova Granla, Dalenu se nedařilo

Famózní výkon předvedl nejlepší český florbalista minulé sezony Matěj Jendrišák v nedělním utkání švédské ligy. Pěti kanadskými body se podílel na vysokém vítězství Linköpingu nad Granlem. Hned dva zápasy během tří dnů sehrál Dalen, vybojoval z nich ale pouhý jeden bod.

V páteční předehrávce Dalenu s Warbergem se ve vedení vystřídaly oba týmy. Na konečných 3:3 po 60 minutách Dalen vyrovnal paradoxně ve chvíli, kdy na trestné lavici seděl Martin Tokoš. Z výhry se však nakonec přeci jen radoval soupeř, v prodloužení se trefil Daniel Karlander. Nastavení rozhodovalo i duel mezi Siriusem a AIK. Tým úřadujícího krále kanadského bodování Billyho Nilssona nakonec bral bonusový bod díky trefě Johana Erikssona.

V neděli se ani jednomu z aktérů pátečního zápasu nevedlo. Warberg podlehl Storvretě 3:6 a Dalen schytal překvapivý debakl na hřišti Mullsjö. Prohru 4:11 neodvrátil ani hattrick Mattiase Ljunggrena, jemuž na jeden z gólů přihrával český reprezentant Patrik Suchánek.

Otloukánkem superligy je zatím nováček z Gävle. Ten sice na Pixbu vedl od 5. minuty po využité přesilovce, nakonec mu ale domácí hvězdy nasypaly do branky 16 gólů. Šest bodů si připsali Martin Östholm (3+3) a Patrik Malmström (1+5). Gävle ze tří dosavadních zápasů nezískalo ani bod a má hrozivé skóre 8:38.

O poznání lépe si vede druhý letošní postupující do nejvyšší soutěže, Karlsbad. Ten zatím vyhrál obě svá utkání, napotřetí už však odešel bez bodu. Proti Växjö jeho hráči prospali první třetinu, kterou prohráli 0:3 a toto manko se jim už dohnat nepodařilo.

V Linköpingu zářil Matěj Jendrišák. Výhru 11:4 nad Granlem, v jehož sestavě nechyběl jeho bývalý spoluhráč z Chodova Ondřej Mikeš, okořenil autor bronzové trefy z MS 2014 5 body za 2 góly a 3 asistence! Domácí rozhodli o svém vítězství ve druhém dějství, které ovládli poměrem 6:1.

Ondřej Mikeš a Matěj Jendrišák.

Výsledky švédské superligy:

Warberg IC – IBK Dalen 4:3 pp. (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)
Branky: 13. R. Eriksson, 39. Mattias Wahlgren, 41. Tomth, 64. Karlander – 22. a 34. J. Eriksson, 55. Svahn.

IK Sirius IBK – AIK Stockolm 4:3 pp. (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)
Branky: 13. B. Nilsson, 43. Jällrud, 59. Berlin, 64. J. Eriksson – 27. Norman, 49. Hyvärinen, 54. N. Eriksson. Diváci: 842.

Pixbo – Gävle GIK 16:1 (3:1, 6:0, 7:0)
Branky: 23., 37. a 59. Östholm, 15. a 43. Henriksson, 27. a 57. Milesson, 13. Calebsson, 15. A. Johansson, 32. Agus, 38. Andersson, 40. Malmström, 46. Ojaniemi, 51. Julkunen, 55. Wiklund, 59. vlastní – 5. Dahlkvist. Diváci: 502.

Warberg IC – Storvreta IBK 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Branky: 6. R. Eriksson, 17. Hasselström, 58. Kongstad – 3. Sternberg, 4. a 22. Sundstedt, 26. Jacobsson, 52. Sjögren, 56. V. Andersson. Diváci: 732.

Karlstad IBF – Växjö IBK 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
Branky: 31. a 52. Gonzalez, 40. A. Colling – 6. O. Johansson, 6. Persson, 12. Uhrberg, 51. Alroth, 55. Engel. Diváci: 734.

Mullsjö AIS – IBK Dalen 10:4 (3:3, 3:0, 4:1)
Branky: 9. a 60. Ganevik, 10. a 49. Palmqvist, 18. Nygardh, 25. Gillek, 32. Hedlund, 36. Isaksson, 44. Rosén, 57. Olofsson – 16., 19. a 52. Ljunggren (na třetí SUCHÁNEK), 7. Turula. Diváci: 814.

Linköping IBK – Granlo IBK 11:4 (2:1, 6:1, 3:2)
Branky: 16., 27. a 59. Mik. Karlsson (na druhou a třetí JENDRIŠÁK), 27. a 37. JENDRIŠÁK, 4. J. Johansson, 33. A. Karlsson, 35. Mar. Karlsson, 38. Pegler, 49. Hovhund, 54. Fritzell (JENDRIŠÁK) – 28. a 59. A. Samuelsson, 12. Max Wahlgren, 56. J. Samuelsson. Diváci: 498.