15. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Johansson s Kulmalou posunuli Classic znovu do čela, Sladkého Koovee neuspělo

Ve finské Salibandyliize se znovu měnil vedoucí tým soutěže. Tamperský Classic v přestřelce zdolal Lappeenrantu a o bod tak přeskočil na pozici lídra Happee. Sladkého Koovee prohrálo na palubovce Loviisy a hostům nepomohla ani asistence Tomáše Sladkého. V posledním středečním duelu porazil Tapanilan Erӓ Ilves Tampere.Koovee začalo utkání s Loviisou velice dobře. Ve 14. minutě přihrál Tomáš Sladký Mutanenovi na první gól a na začátku druhého dějství už to bylo 3:1 pro hosty. Poté ale snížil Juha Kivilehto a dalšími dvěma rychlými góly Loviisa otočila na 4:3. Hatrick si v domácím dresu připsal Veltteri Etholen, mužem utkání se ale stal Peik Salminen, který vstřelil dvě branky a na další dvě nahrál. Loviisa nakonec zvítězila 8:4 a v tabulce se posunula na šesté místo. Koovee patří desátá pozice.

Před Koovee poskočil helsinský Tapanilan, který porazil Ilves Tampere 8:5. Domácí rozhodli o zisku dvou bodů ve druhé části, kterou vyhráli 4:0 a otočili tak z 1:3 na 5:3. V 45. minutě zvýšil na 6:3 Jere Oksanen, a i když se Ilvesu podařilo snížit Kangasmӓkim, bezpečný náskok vrátil Tapanilanu o minutu později muž zápasu Mika Moilanen. Ten si nakonec vylepšil statistiky o tři branky a jednu asistenci.

Lappeenranta se na palubovce favorizovaného Classicu dlouho držela. Vyrovnané skóre ale zlomil ve druhé třetině Sami Johansson, který během deseti minut zaznamenal čistý hatrick. Johansson nakonec zakončil své galapředstavení s bilancí 4+1, výrazný podíl na vítězství svého týmu v poměru 10:7 měl ale také další mladík v dresu Classicu Markus Kulmala, který skóroval třikrát.

„Je skvělé, že naši mladší hráči na sebe dokáží vzít odpovědnost a rozhodnout těžké zápasy. Důležití jsou ale i ti starší, zkušenejší. Hodně pracují pro tým a výbornou práci odvedou v poli i v kabině. Některé věci vám zkrátka pouhý pohled do statistik neodhalí,“ hodnotil dnešní zápas trenér Classicu Jarkko Rantala.

Další ligové boje se ve Finsku rozjedou v pátek. Happee bude chtít bodovat v domácím prostředí s TPS Turku, Lappeenranta přivítá Olejáře z Espoo, Loviisa obhájce titulu SPV Seinӓjoki a ve šlágru dne si to rozdá vedoucí Classic s rivaly z SSV Helsinky.

Finsko, Salibandyliiga

Classic – NST Lappeenranta 10:7 (2:2, 6:1, 2:4)
Branky: 24., 32., 33., 49. Johansson, 7., 24., 34. Kulmala, 2. Virtanen, 40. Lehtivuori, 57. Piha – 3., 49. Vainikainen, 39., 44. Puustinen, 14. Kaila, 50. Seppӓlӓ, 52. Valavuo. Diváci: 937.

Tapanilan Erӓ– Ilves Tampere 8:5 (1:3, 4:0, 3:2)
Branky: 37., 48., 60. Moilanen, 18., 23. Sipilӓ, 24. Iiskola, 30. Pasanen, 45. Oksanen – 6. Kalliala, 11. Kalliomӓki, 18. Naskali, 47. Kangasmӓki, 53. Henttonen. Diváci: 427.

Loviisa – Koovee 8:4 (1:2, 3:1, 4:1)
Branky: 36., 42., 43. Etholen, 19., 54. Salminen, 28. Kivilehto, 37. Jousi, 42. Hӓllfors – 15., 21. Salin, 14. Mutanen (as. SLADKÝ), 51. Salminen. Diváci: 450.