14. 10. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Storvreta poprvé prohrála, Tokošův gól stačil jen na bod

Ani přesný zásah Martina Tokoše nepomohl Dalenu k výhře. Z té se po prodloužení radoval soupeř z Granla v sestavě s Ondřejem Mikešem. Vítěz Poháru mistrů z Falunu si skvělou formu přenesl i do domácí soutěže a připravil první porážku v sezoně dosud suverénní Storvretě.

Granlo v dosavadních 4 zápasech nevybojovalo ani bod. Ve 38. minutě utkání s Dalenem odskočilo do dvougólového vedení, hned za 3 vteřiny ale snížil ex-vítkovický rychlík Martin Tokoš a ještě před přestávkou obstaral vyrovnávací gól legendární Ketil Kronberg. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v němž vystřelil domácím první výhru v sezoně Patrik Svensson.

Uspěl i druhý tým, který byl zatím v tabulce bez bodu. Nováček z Gävle s hrozivým skóre 14:48 senzačně porazil stockholmské AIK. V brance týmu z hlavního města chyběl velezkušený Patrik Aman. Možná i proto Gavle přetlačilo favorita 6:5.

Warberg doma nad Helsingborgem vedl od 2. minuty a utkání bez větších problémů dovedl do zdárného konce. Hattrickem se blýskl 20letý superligový nováček Robin Blaberg.

Podobný kousek viděli diváci i v zápase Mullsjö s Karlstadem. V něm se prosadili pouze dva střelci. Třígólový Kim Hadelund o jednu trefu předčil hostujícího Adama Collinga. Karlstad ale i tak prožívá vydařený začátek nováčkovské sezony. S 9 body je zatím na 5. místě tabulky.

Storvreta všechny čtyři předchozí utkání vyhrála a usadila se v čele tabulky, v 5. kole na ni ale čekal těžký oříšek: obhájce titulu a čerstvý vítěz Poháru mistrů z Falunu. Lídr soutěže začal výborně a vedl 3:1, úvodní dějství ale skončilo 3:3 a v dalším průběhu zápasu už dominovali muži v růžovém. V 53. minutě navíc hostující Alexander Rudd neproměnil nájezd a vzápětí inkasoval trest 2+10 minut za nesportovní chování. Před více než 2 tisíci diváky nakonec Falun vyhrál 7:4.

Matěj Jendrišák se svým Linköpingem sehraje utkání proti Siriusu zítra.

Středeční výsledky švédské superligy:

Granlo – Dalen 6:5p (1:1, 3:3, 1:1 – 1:0)
Branky: 8. a 65. P. Svensson, 26. Berglund, 27. Samuelsson, 38. Fransson, 45. Max Wahlgren – 30. a 54. Eriksson, 2. Turula, 38. TOKOŠ, 40. Kronberg.

Gävle – AIK 6:5 (0:0, 5:2, 1:3)
Branky: 22. a 38. Rokka, 22. Lundgren, 29. R. Johansson, 31. Dahlkvist, 58. A. Larsson – 25. a 44. Björkström, 39. a 46. Hagberg, 59. Asp. Diváci: 411.

Warberg – Helsingborg 8:3 (3:0, 1:2, 4:1)
Branky: 2., 20. a 55. Blaberg, 19. Tomth, 34. Karlander, 45. Hasselström, 51. Kongstad, 52. Björnell – 36. a 58. Nordgren, 35. Johnsson. Diváci: 803.

Mullsjö – Karlstad 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 32., 40. a 56. Hadelund – 49. a 59. A. Colling. Diváci: 893.

Falun – Storvreta 7:4 (3:3, 2:1, 2:0)
Branky: 19. a 43. Palmén, 10. Galante-Carlström, 15. Holmgren, 28. Enström, 29. Skog, 60. Enström – 5. Olsson, 6. Stenberg, 14. Rudd, 33. Nilsberth. Diváci: 2017.